Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar atlaidēm vilinās investorus

Investoru interesi par ieguldījumiem ražošanas attīstībā mēģinās veicināt, piedāvājot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides.

Likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" grozījumi, kas iekļauti 2011. gada valsts budžetu pavadošo likumprojektu paketē, paredz Latvijā atjaunot savulaik jau eksistējušās atlaides lielajām investīcijām. 2000. gadu sākumā lielajiem investoriem bija iespēja saņemt uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides 40 % apmērā no investīciju summas, tagad to apmērs būs mazāks.

 

Grozījumi, kurus jau atbalstījusi valdība un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, paredz, ka par investīcijām 5 miljonu latu - 35 miljonu latu apmērā investori varēs saņemt nodokļa atlaidi 25 % apmērā no kopējās sākotnējās ilgtermiņa ieguldījumu summas.

 

Ja investīciju summa pārsniegs 35 miljonus latu, par summu, kas pārsniedz minēto slieksni, UIN atlaide būs 15 %. Likumā tiks noteikts arī konkrēts sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu objektu saraksts, proti, investori savus ražošanas attīstībai paredzētos līdzekļus varēs ieguldīt jaunās ražošanas tehnoloģiskajās iekārtās, kā arī telekomunikāciju un datorprogrammēšanas iekārtās un ēkās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas