Ar narkotikām saistīto noziegumu skaits palielinājies par 70%

Rīga, 24.jūl., LETA. Šā gada pirmajā pusgadā par gandrīz 70% pieaudzis ar narkotikām saistīto reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits, šodien Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomi informēja Valsts policijas Narkotiku apkarošanas biroja (NAB) vadītājs Kārlis Dombrovskis.

 

Viņš informēja, ka ar narkotikām saistīto reģistrēto noziegumu skaits šogad pieaudzis par 68,9%, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Ievērojami palielinājies arī NAB atrasto narkotisko un psihotropo vielu skaits un atsevišķu izņemto narkotisko vielu daudzums. Šāda tendence novērojama saistībā ar tādām vielām kā heroīns, marihuāna, kokaīns un "ecstasy" tabletes.

Pavisam Latvijā šogad reģistrēti 679 ar narkotisko un psihotropo vielu nelegālo apriti saistīti noziegumi, no tiem lielākā daļa Rīgā un citās lielajās pilsētās. Gulbenes un Limbažu rajonā nav reģistrēts neviens ar narkotisko un psihotropo līdzekļu nelegālo apriti saistīts noziegums.

No atklāto noziegumu skaita 28,2% ir saistīti ar narkotisko un psihotropo vielu realizāciju, 33,2% - ar šo vielu iegādāšanos un glabāšanu, bet 36,6% - ar iegādāšanos un glabāšanu nelielos apmēros vai atkārtotu lietošanu bez ārsta nozīmējuma.

Pie kriminālatbildības par šiem pārkāpumiem šogad sauktas 359 personas, vairums no tām vecumā no 21 līdz 30 gadiem.

Gandrīz divas reizes pieaudzis arī personu skaits, kurām konstatēts narkotisko vielu reibuma stāvoklis. Pārsvarā konstatēta amfetamīnu un marihuānas, kā arī vairāku narkotisko vielu vienlaicīga lietošana.

Par dažādiem noziegumiem, kas izdarīti narkotiku reibumā, pie kriminālatbildības šā gada pirmajā pusgadā sauktas 318 personas, kas ir par 244 vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika posmā.

Par 24,1% palielinājies aizturēto skaits, kas narkotisko vai psihotropo vielu reibumā vadījuši transportlīdzekļus.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas