Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar vilcienu Rīgā var braukt gandrīz divreiz lētāk un ātrāk nekā ar "Rīgas satiksmes" sabiedrisko transportu

Rīga, 21.janv., LETA. Pasažieru vilcienu satiksme lielākajā daļā maršrutu Rīgā ir vismaz divreiz ātrāka par "Rīgas satiksmes" piedāvātajiem sabiedriskā transporta reisiem, bet kopš 1.janvāra brauciens ar vilcienu ir arī ievērojami izdevīgāks tēriņu ziņā, liecina aģentūras LETA veiktais pētījums.

Darbadienās no aptuveni plkst.10 līdz 15.30, kad "Pasažieru vilciens" piedāvā 25% atlaidi, dzelzceļa biļete braucieniem Rīgā ir pat teju uz pusi lētāka nekā tramvajā, trolejbusā vai autobusā.

 

Piemēram, pēc plkst.10 ar vilcienu no Zasulauka līdz Centrālajai stacijai var nokļūt deviņās minūtēs, samaksājot 23 santīmus. Savukārt 2.maršruta tramvajs līdzīgu maršrutu - no Zasulauka līdz 13.janvāra ielai - labvēlīgos apstākļos, proti, ja negadās kāds sastrēgums, var veikt 21 minūtē, un pasažierim nākas šķirties no 40 santīmiem. Tādējādi tramvajā ir jāmaksā par 74% vairāk, bet jābrauc divas reizes ilgāk.

 

No Sarkandaugavas līdz Centrālajai stacijai dienas laikā ar vilcienu var nokļūt 13 minūtēs, samaksājot 23 santīmus, bet ar tramvaju līdzīgu maršrutu, šķiroties no 40 santīmiem, var veikt 25 minūtēs.

 

Rīta un vakara stundās ar vilcienu braukt ir par 25% lētāk un joprojām vismaz divas reizes ātrāk. Vilciena biļete maksā 30 santīmu, bet tramvaja - 40 santīmu.

 

Brauciens vilcienā būs dārgāks tikai tad, ja biļeti pērk nevis stacijas kasē, bet pie konduktora. Tad nāksies šķirties no 60 santīmiem, kamēr par biļeti pie tramvaja vadītāja jāmaksā 50 santīmu. Šajā gadījumā braukšanas maksa vilcienā ir par 20% augstāka nekā tramvajā, tomēr vilciens saglabā ātruma priekšrocības.

 

Pasažieriem izdevīgāka ir arī braukšanas karšu iegāde vilcienos nekā "Rīgas satiksmes" sabiedriskajā transportā. Piemēram, braukšanas karte vienā tramvaja, autobusa vai trolejbusa maršrutā visām mēneša dienām maksā 15,60 latus, bet vilciena mēnešbiļete starp Zasulauku un Centrālo staciju - 9,75 latus.

 

Braukšanas karte vienā tramvaja, trolejbusa vai autobusa maršrutā piecām darba dienām maksā 3,40 latus, bet vilcienā piecām dienām minētajā maršrutā - 2,25 latus.

 

Trolejbusu un autobusu satiksme, salīdzinot ar vilcieniem, ir vēl neizdevīgāka, jo braukšanas maksa ir tāda pati kā tramvajos, bet kavēšanās sastrēgumos ievērojami lielāka. Piemēram, lielākajos sastrēgumos autobusi un trolejbusi var kavēties pat līdz stundai, liecina aģentūras LETA novērojumi.

 

Jau ziņots, ka no 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā ir 40 santīmu iepriekšējo 30 santīmu vietā, bet pie transportlīdzekļu, kuros uzstādīti kompostieri, vadītājiem biļetes maksā par desmit santīmiem dārgāk - 50 santīmus.

 

Kā ziņots, patērētāju tiesību sargi norādījuši, ka "Rīgas satiksmes" tarifu veidošana ir necaurskatāma un pieaugums ir nepietiekami pamatots.

 

Rīgas domes Satiksmes departaments šodien rīko tematisku konferenci "Rīga krustcelēs", kurā izvērtē satiksmes situāciju un attīstības perspektīvas Rīgā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas