"Arco": Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā nokritušās zem gada sākuma līmeņa

Rīga, 3.dec., LETA. Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā nokritušās zem gada sākuma līmeņa, liecina nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" veiktais nekustamā īpašuma tirgus pārskats.

Novembrī sērijveida dzīvokļu cenas joprojām turpināja kristies, samazinoties par 1,6% salīdzinājumā ar 1.novembri.

 

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena 1.decembrī sasniegusi 1433 eiro (1007 latus) kvadrātmetrā, tādējādi cenas ir pat zemākas, nekā tās bija gada sākumā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļa cena bija 1450 eiro (1019 lati) kvadrātmetrā.

 

Vidējās dzīvokļu cenas 1.decembrī bija par 1% zemākas nekā gada sākumā, norāda "Arco".

 

Novembris ir jau otrais mēnesis, kad cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos turpināja samazināties lēnākos tempos. Tā, piemēram, sākot no jūlija, pēc "Arco" apkopotajiem datiem, sērijveida dzīvokļiem cenas katru mēnesi vidēji samazinājās par 3%, oktobrī cenu samazinājums bija 1,84%.

 

Augstākās cenas 1.decembrī tradicionāli saglabājās Teikā, Pļavniekos un Purvciemā. Savukārt viszemākās cenas saglabājās Bolderājā, Vecmīlgrāvī un Juglā.

 

1.decembrī visdārgākie bija 119. un 104.sērijas dzīvokļi. Savukārt vislētākās ir bijušas Hruščova laika mājas un lietuviešu projekta mājas.

 

Kā norāda "Arco", pašlaik nekustamā īpašuma tirgū pastāv divu veidu cenu kategorijas - cena, ko nosaka pārdevējs, un cena, par kuru dzīvokli piekrīt iegādāties pircējs. Arvien biežāki novēroti gadījumi, kad pārdevēji ir spiesti samazināt cenas par 10%-20%, lai notiktu darījums, tādēļ uzņēmuma eksperti secina, ka dzīvokļu cenu samazinājums varētu būt vēl lielāks.

 

Apkopojot datus no interneta portāliem par dzīvokļu piedāvājuma izmaiņām, "Arco" secina, ka palielinājies to sludinājumu skaits, kurus ievieto nekustamo īpašumu firmu pārstāvji, un samazinājies privātpersonu ievietoto sludinājumu vidējais skaits.

 

Šādu situāciju eksperti skaidro ar dzīvokļa pārdošanas grūtībām. Ja agrāk dzīvokli bez grūtībām varēja pārdot jebkurš, tad pašreizējā situācijā dzīvokļa pārdošana tiek uzticēta profesionāļiem cerībā, ka tie ātrāk un veiksmīgāk varēs pārdot īpašumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas