Ārlietu ministrs rosinās diskusijas par turpmākajām ES un Krievijas attiecībām

Šopdien ārlietu ministrs Māris Riekstiņš Briselē piedalīsies Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes (VLĀAP) ārkārtas sanāksmē, kurā tiks pārrunāta aktuālā situācija Gruzijā un koordinēta ES nostāja attiecībā uz Krievijas militāro ofensīvu Gruzijā, kura jau izpelnījusies gan Latvijas, gan citu valstu nosodījumu.

 VLĀAP ārkārtas sanāksmē tiks skatīta arī Eiropas Savienības dalībvalstu nostāja attiecībā uz ES-Krievijas attiecību turpmāko attīstību.  

"Ārlietu ministrs iepazīstinās ar Latvijas pozīciju attiecībā uz jautājumiem saistībā ar situāciju Gruzijā, balstoties arī uz informāciju no Ministru prezidenta Ivara Godmaņa vizītes Tbilisi. „Nepieciešama diskusija arī par miera uzturētāju formāta maiņu, jo nesenie notikumi ir apliecinājuši, ka līdzšinējais ir izrādījies nesekmīgs", norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš," informē Ārlietu ministrijas preses centra speciālisti.

 

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš jau iepriekš skaidri paudis Latvijas pozīciju, nosodot Krievijas militāro ofensīvu Gruzijā un aicinot starptautisko sabiedrību adekvāti izvērtēt notikumus, paust vienotu nostāju un veicināt dialogu starp konfliktā iesaistītajām pusēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas