Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arodbiedrību savienība grib algas kā Eiropā

Trešo reizi pēc kārtas Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītāja amatā ievēlēts līdzšinējais vadītājs Pēteris Krīgers. Turpmākos piecus gadus viņa vietnieku amatu saglabās arī Egils Baldzēns un Līvija Marcinkēviča, nolemts arodbiedrību savienības 7. kongresā. Noteikti arī organizācijas turpmākie darbības virzieni un uzrakstītas vairākas valdībai veltītas rezolūcijas.

LBAS turpmākajos gados nolēmusi cīnīties, lai darba samaksa Latvijā pietuvotos algai, ko vidēji saņem Eiropas Savienībā strādājošie.

 

Arodbiedrību savienība vēlas arī panākt, lai no 2013. gada vismaz par 2% tiktu samazināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Tāpat LBAS nolēma, ka turpmākajos piecos gados ir jāpalielina ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamais minimums līdz minimālās algas apmēram, un šo prasību tā ir ierakstījusi valdībai adresētajā rezolūcijā.

 

Vēl dokumentā LBAS izvirzījusi prasību deputātiem izstrādāt darba vietu modernizēšanas un jaunu darba vietu izveidošanas stratēģiju, lai panāktu nodarbinātības līmeņa pieaugumu.

 

Arodbiedrību savienība vēlas dzirdēt no deputātiem skaidrus priekšlikumus, kā uzlabot augstākās izglītības un profesionālo izglītības iestāžu piedāvāto programmu kvalitāti, lai tās atbilstu darba tirgus vajadzībām.

 

Arodbiedrību savienība vēlas piedalīties budžeta veidošanā, un tā ir izvirzījusi noteikumus nepalielināt nodokļus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas