Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārsti zaudēs brīvību un bonusus

Slimnieku ārstēšanā arvien lielāku dalību ņem Veselības ministrija un valdība, noņemot atbildību no ārstiem. To apliecina šonedēļ Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi kompensējamo medikamentu apmaksas noteikumos.

Sākot no 2012. gada 1. janvāra, ārstiem, izrakstot pacientam pirmo reizi valsts apmaksātās zāles, receptē būs jānorāda ne vairs zāļu konkrētais nosaukums, bet gan zāļu aktīvās vielas starptautiskais nosaukums.

 

Aptiekai būs pienākums izsniegt lētākās zāles, kas satur ārsta norādīto aktīvo vielu. Līdz šim pacients varēja iegādāties arī dārgāku valsts kompensēto medikamentu un starpību starp lētāko un dārgāko segt no savas kabatas, bet no nākamā gada šādas iespējas nebūs - gribēsi dārgāko, maksā pats visu cenu! Vienīgi tad, ja zāles nedos vēlamo terapeitisko efektu, ārsts varēs izrakstīt citu medikamentu.

 

Ja dakteris neievēros noteikumus un receptē turpinās rakstīt zāļu nosaukumu, jaunveidotajam Nacionālajam veselības dienestam par to būs jāinformē Veselības inspekcija, kas izvērtēs situāciju un par pārkāpumu sodīs ārstu vai ārstniecības iestādi.

 

Mediķi uzskata, ka atbildību par pacientu ārstēšanu sāk pārņemt valdība, kas šos noteikumus pieņēma, un ministrija, kas tos izstrādāja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas