Ārstniecības iestādes uzņem tūrisma kursu

Uzņemt medicīnas tūrisma kursu vēlas daudzas Latvijas ārstniecības iestādes, taču pagaidām nedaudzām klīnikām izdevies iegūt pastāvīgu klientu loku, pārsvarā tās ir privātās klīnikas.

Slimnīcas joprojām saredz vairāk šķēršļu nekā iespēju - telpas daudzviet ir noplukušas, personālam nav labu valodu zināšanu. Arī privātie uzņēmumi atzīst - iegūt ārvalstu pacientu uzticību ir liels darbs. Tūrisma attīstības valsts aģentūra un Ekonomikas ministrija (EM) patlaban izstrādā jauno Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju 2010.-2015. gadam.

 

"Tās kontekstā tiek vērtētas arī veselības un medicīnas tūrisma perspektīvas, kas jau tagad iezīmējas kā vienas no potenciāli būtiskākajām kopējā Latvijas piedāvājumā," norāda Evita Urpena, EM pārstāve.

 

Pērnā gada beigās darbu sāka Medicīnas tūrisma centrs (MTC), kurā apvienojušās astoņas privātas klīnikas, piemēram, ARS, VC4, Gastro, lai izstrādātu kopīgu mārketinga stratēģiju ar vienu zīmolu Baltic Care.

 

Izveidota kopīga mājaslapa, un jau ir pirmie klienti. MTC pārstāvis Māris Rēvalds secinājis: "Rietumu pacientus Latvijā interesē cenas un kvalitātes kombinācija, taču Austrumu pacientiem daudzas medicīnas tehnoloģijas nav pieejamas."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas