Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārzemniekiem pieder vairāk nekā trešdaļa Latvijas mežu

Latvijas novados un pagastos ārzemniekiem pārdotas ievērojamas mežu un zemes platības.

Valsts zemes dienesta apkopotie dati (tie gan ir tikai par privātpersonu, ne uzņēmumu īpašumiem) liecina, ka dažu pagastu un novadu lauku teritorijas būtībā pilnīgi ir ārzemju pilsoņu īpašumā - piemēram, ārzemniekiem pieder visa Pilskalnes pagasta mežu zeme, bet Auces lauku teritorijā - 98%. Trešajā vietā ir Ozolnieku pagasts ar 89%.

 

Ārzemnieki mežus pirkuši arī pilsētās. Piemēram, latviešu tik apdainotajā Siguldā no 659,6 hektāriem pilsētas meža zemes ārvalstu privātpersonām pieder 657,2 hektāri jeb 99,64%. No 4 431 404 hektāriem Latvijas mežu zemes pašlaik ārzemniekiem pieder 1 569 877 hektāri jeb vairāk nekā 30 procentu.

 

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā sagatavotajās "Zemes politikas pamatnostādnes 2008. - 2014. gadam", kuras valdība apstiprināja pirms diviem gadiem, gan ir atzīts, ka ārzemniekiem izpārdoto zemju platības strauji palielinās.


Taču nav nekāda vērtējuma šādam procesam. Dokumentā atklāts, ka, piemēram, Ludzas rajonā ārzemniekiem piederošās zemes platības no 2002. līdz 2007. gadam palielinājušās par 116 070,1 ha, kas ir 1,8% no valsts teritorijas kopplatības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas