Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno Latvijas tirgus savienību

Pārdesmit tirgu pārstāvji no visas valsts vakar sapulcējās Rīgā, lai par jaunu nodibinātu Latvijas Tirgu savienību (LTS). Pasākuma iniciators bija Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

Viņaprāt, ir vajadzīga organizācija, kas sarunās ar Saeimas deputātiem un izpildstruktūru ierēdņiem aizstāvētu tirgu apsaimniekotāju un tirgotāju intereses.

 

Pēdējos gados ir iedibinājusies prakse, ka tirgu darbību skarošie likumi un valdības noteikumi tiek pieteikti kā saskaņoti arī ar tirgus pārstāvjiem Latvijas Tirgotāju asociācijas un  konkrēti tās vadītāja Henrika Danusēviča personā.

 

Tirgu vadītājiem šķiet, ka asociācija parasti pārstāv veikalu un, visticamāk, lielveikalu intereses, kas dažkārt atšķiras no tirgu interesēm.

 

Pēc savienības atjaunošanas iniciatoru savāktajām ziņām, pašlaik Latvijā ir 72 teritorijas ar oficiāli atzītu tirgu statusu. No šiem tirgiem aptuveni 60 apliecinājuši interesi par organizāciju, 24 - bija pārstāvēti vakardienas pasākumā un 13 - parakstīja dokumentus par savienības dibināšanu.

 

Šī attiecība lieku reizi apliecina, ka uzņēmēji kopumā nav pārliecināti par laika un naudas (par biedranaudu vakar tika noteikti 100 lati gadā no tirgus, ļaujot valdei biedranaudu samazināt ļoti maziņajiem tirgiem) ieguldīšanu sabiedriskās aktivitātēs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas