Atlaižot parādus, valdība cer uz 7,9 miljoniem latu divos gados

Valdība otrdien apstiprinājusi nodokļu parāda amnestiju jeb «nodokļu atbalsta pasākumu», kas paredz iespēju, nomaksājot nodokļu pamatparādu, tikt pilnīgi atbrīvotam no uzrēķinātās nokavējuma naudas un
90% soda naudas.

Šis ir viens no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem, kuru realizējot šogad budžetā varētu papildus gūt 2,3 miljonus latu, nākamgad - 5,6 miljonus latu, preses konferencē norādīja premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība).

 

Kaut gan, pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aprēķiniem, patlaban valstī ir 110 000 nodokļu parādnieku, kuri teorētiski var pretendēt uz amnestiju, aptaujātie nodokļu sfēras pārzinātāji atzīst, ka diez vai atsaucība uz šo iespēju būs masveidīga. Preses konferencē premjers uzsvēra, ka šis būšot vienreizējs pasākums krīzes periodam, kad daudziem radās finansiālas grūtības, tādēļ noteikts, ka parādu amnestija attieksies tikai uz tiem parādiem, kas izveidojušies līdz 2010. gada 1. septembrim.

 

Vēl gan nav izlemts, kad varēs sākt pieteikties šim atbalstam, bet ieplānots, ka parādu atmaksāšanai atkarībā no to summas tiks atvēlēts līdz pat pieciem gadiem ilgs laikaposms.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas