Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atrisināts zaudējumu kompensācijas jautājums par Daugavas piesārņojumu ar dīzeļdegvielu

Ārlietu ministrija informē par atrisināto zaudējumu kompensācijas jautājumu attiecībā uz Daugavas piesārņojumu ar dīzeļdegvielu, kas radās pēc maģistrālā cauruļvada avārijas Baltkrievijā pagājušā gada 23.martā.

Latvija ir saņēmusi 318 246 latu (667 182 ASV dolāri) kompensāciju no uzņēmuma "Zapad-Transņefteprodukt" par dīzeļdegvielas noplūdes dēļ radītajiem zaudējumiem. Minētajam uzņēmumam pieder maģistrālais cauruļvads, kura avārijas dēļ notika dīzeļdegvielas noplūde. Līdz ar to var uzskatīt, ka Latvijai nodarītie zaudējumi ir kompensēti.

 

Izvērtējot Latvijai un Baltkrievijai saistošās starptautisko tiesību normas, Ārlietu ministrija iesaistījās šā jautājuma risināšanā, cieši sadarbojoties ar Vides ministriju, un ar diplomātisko kanālu starpniecību koordinējot informācijas apriti par vides piesārņojuma apjomu un zaudējumu apmēru ar Baltkrievijas atbildīgajām institūcijām.

 

Ārlietu ministrija informēja Baltkrievijas pusi par nodarīto zaudējumu apmēru un kompensācijas pieprasīšanas kārtību ar pagājušā gada 21.jūnija notu.

 

Lai mazinātu pārrobežu vides piesārņojuma riskus turpmāk, vides aizsardzība šogad ir noteikts kā viens no mērķiem attīstības sadarbības projektiem ar Baltkrieviju.

 

Pērn Ārlietu ministrija no attīstības sadarbības līdzekļiem finansēja Latvijas un Baltkrievijas vides dienestu sadarbības projektu „Baltkrievijas un Latvijas Republikas sadarbības stiprināšana prioritāros pārrobežu vides aizsardzības jautājumos".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas