Atrod otra jūrā pie Liepājas noslīkušā NBS karavīra mirstīgās atliekas

Rīga, 25.jūl., LETA. Vakar, 24.jūlijā, ap plkst.18 Valsts policija Liepājas ostā pie Ziemeļu mola atrada un identificēja otra pagājušajā nedēļā noslīkušā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīra mirstīgās atliekas, aģentūru LETA informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses un informācijas daļas virsnieks Normunds Stafeckis.

 

Jau ziņots, ka viena noslīkušā karavīra mirstīgās atliekas tika atrastas vakar. LETA jau ziņoja, ka 18.jūlija pievakarē trīs puiši - divi NBS karavīri un viens bijušais karavīrs - nolēma izbraukt jūrā. Lielo viļņu dēļ alumīnija motorlaiva jūrā apgāzās, bet līdz molam izpeldēt izdevās tikai vienam no puišiem. Izglābtās personas sniegtā informācija NBS izmeklēšanas komisijai liecina, ka negadījums noticis ar viņam piederošo alumīnija motorlaivu, kas lielo viļņu dēļ apgāzās brīdi, kad tika veikts manevrs, lai atgrieztos krastā.

Pirmās dienas pazudušie NBS karavīri tika meklēti gan no gaisa, gan jūrā, gan arī piekrastē, cerot, ka viņu mirstīgās atliekas jūra izskalos.

Pārbaudot 19.jūlijā izglābtās personas sniegtās liecības, noskaidrots, ka divas bezvēsts pazudušās personas ir bruņotajos spēkos dienošie karavīri, tāpēc NBS komandieris parakstīja pavēli par dienesta pārbaudes veikšanu, lai noskaidrotu negadījuma apstākļus.

Noskaidrots, ka pazudušie jūrā devās sava ikgadējā atvaļinājumā laikā, līdz ar to traģiskais negadījums nav saistīts ar dienesta pienākumu izpildi.

Tikmēr Liepājas Policijas pārvaldē ir sākta meklēšanas lieta. Liepājas policijas pārstāvis Guntis Gēbelis aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka kriminālprocess par notikušo nav sākts, jo nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas