Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsakās kreditēt biodegvielas ražotājus

Lauksaimnieku organizācijas un ministrijas sākušas diskusiju par valsts atbalsta piešķiršanas lietderību tiem uzņēmumiem, kas saņem valsts atbalstu, bet nenorēķinās ar zemniekiem par piegādāto izejvielu.

Patlaban atbalsta saņemšanai ir jāievēro pieci nosacījumi, tostarp nedrīkst būt nodokļu maksājumu parādu, tomēr norēķinu nepieciešamības ar izejvielu piegādātājiem starp tiem nav. Šīs prasības neesamību izmanto Kalsnavas spirta rūpnīca, kas patlaban pieder SIA "Biodegviela", bet agrāk bija SIA "Lako" īpašums, kas to iznomāja SIA "Riga Bestsprit".

 

Lauksaimniekiem tuvākajā nākotnē, visticamāk, būs ļoti grūti savu ieceri īstenot. Ekonomikas ministra padomnieks Klāvs Olšteins teic, ka patlaban valsts biodegvielas ražotājiem ir parādā lielas naudas summas, šo parādu iecerēts samaksāt līdz 2019. gadam. "Ar lielu pretimnākšanu no ražotājiem vienojāmies par parāda atmaksas grafiku.


Uzskatu, ka krīzes situācijā diezgan nepamatoti būtu biodegvielas ražotājiem uzlikt jaunas,
ierobežojošas prasības. Šo iespēju varēs vērtēt tad, kad valsts būs samaksājusi parādu. Valsts
politika ir iespējami mazāk iejaukties divu komersantu - lauksaimnieka un biodegvielas ražotāja -
darbībā. Lauksaimnieki var izvēlēties sadarbības partneri," tā K. Olšteins. (Latvijas

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas