Atzīmēs Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu

Rīga, 4.okt., LETA. Latvijā un citviet pasaulē šodien tiks atzīmēta Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena.

Rīgas Evaņģēliski luteriskās Lutera draudzes baznīcā Torņakalna ielā 3/5 šodien plkst.18 notiks Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai veltīts dievkalpojums, aģentūru LETA informēja "Dzīvnieku draugu fonda" valdes locekle Solvita Vība.

 

Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena tiek atzīmēta nolūkā godināt visas dzīvnieku pasaules dzīvības formas, cildināt uz labestību, iejūtību un patiesu draudzību virzītas cilvēces attiecības ar dzīvnieku pasauli, apzināties dažādās dzīvnieku lomas cilvēka dzīvē, novērtējot, ka dzīvnieki spēj būt gan palīgi un atbalstītāji ikdienā, gan būtnes, kas ienes cilvēka dzīvē brīnumu.

 

Atzīmējot šo dienu, iecerēts vērst sabiedrības uzmanību uz dzīvnieku labturības un aizsardzības problēmām un sasniegumiem šajā jomā. Šīs dienas atzīmēšanas tradīcija sākās 1931.gadā Florencē, kad grupa ekologu vērsa uzmanību uz izzūdošo dzīvnieku sugu aizsardzības nepieciešamību.

 

Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupa šo dienu šogad veltīs tā dēvētajiem ķēdes suņiem, aģentūru LETA informēja Dzīvnieku aizsardzības grupas pārstāve Ilze Graikste.

 

Akcijas nosaukums ir "Ķēdes suns - laimīgs suns?". Pēc Graikstes teiktā, visi it kā zina, ka ķēdes suns nav un nevar būt laimīgs, tomēr cilvēki turpina savā īpašumā nonākušos dzīvniekus pieķēdēt.

 

Graikste uzsvēra, ka suni daudz mazāk traumējoša alternatīva ir voljērs, kuru pagatavot nav nemaz tik sarežģīti, tomēr cilvēku paradumi ir iesīkstējuši un tos mainīt nav nemaz tik viegli.

 

Brīvprātīgo dzīvnieku aizsargu pulciņš sadarbībā ar būvniecības namu "Kurši" Rīgas pašvaldības patversmē "Līči" izgatavojis paraugvoljēru, kuru apskatīt var katrs interesents.

 

Lai paskaidrotu šīs un daudzas citas ar dzīvnieku labturību saistītas lietas jauniešiem, šodien dažās Rīgas skolās būs tam īpaši veltīta mācību stunda. Pēc tam bērniem tiks dots uzdevums uzzīmēt novēlējumu sunim, kurš ir pieķēdēts. Vēlāk šie zīmējumi, kuriem būs pievienota voljēra būvēšanas instrukcija, tiks iemesti tajās pastkastītēs, kuru māju pagalmos redzami pie ķēdes piesieti suņi.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas