Aug spriedze zvejniecības nozarē

Mazāka flote, dārgākas zivis un sociālā spriedze - tādas būs sekas mazākām nozvejas kvotām nākamgad. EK lēmums nākamajam gadam paredz 22% samazinājumu brētliņu nozvejai Baltijas jūrā, par 16% mazāk Rīgas jūras līcī drīkstēs zvejot reņģes, bet Baltijas jūras centrālajā daļā reņģes drīkstēs zvejot par 27% mazāk nekā šogad.

Latvijas pārstāvji uzskata, ka mencu zvejas iespēju palielinājums nevar atsvērt tos samazinājumus, kas ietekmēs brētliņu un reņģu zvejniekus, kā arī zivju konservu ražotājus, kuri izmanto šīs zivis par izejvielām.

 

Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua norāda, ka EK lēmums negatīvi ietekmēs zvejas un zivju apstrādes nozares Latvijā.

 

«Neskatoties uz to, ka pret EK priekšlikumu asi izteicās ne tikai Latvija, bet arī citas Baltijas jūras piekrastes valstis, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē tika pieņemts lēmums, kas ir nepieciešams, lai 2012. gadā zvejnieki vispār varētu sākt zveju Baltijas jūrā. Tomēr ir skaidrs, ka Latvijai arī turpmāk nebūs pieņemama EK izrādītā attieksme pret nozares interesēm un ļoti sasteigtā virzīšanās uz maksimālas ilgtspējīgas zivju ieguves līmeni, lietojot vāji pamatotu un pārāk radikālu nozvejas kvotu samazinājumu,» komentē D. Lucaua.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas