Augustā iztikas minimums sasniedzis 132,62 latus

Rīga, 12.sept., LETA. Augustā iztikas minimums vienam Latvijas iedzīvotājam ir sasniedzis 132,62 latus, kas ir nedaudz mazāk nekā jūlijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Izdevumu pārtikas preču iegādei apjoms iztikas minimumā bija 42,15 lati, nepārtikas precēm - 49,78 lati, pakalpojumiem - 35,59 lats, bet pārējie izdevumi - 5,1 lats.

 

Kopš pagājušā gada beigām iztikas minimums Latvijā ir pieaudzis par 10,79 latiem jeb 8,9%, bet gada laikā - par 14,98 latiem jeb 12,7%.

 

Iztikas minimums šī gada janvārī bija 124,33 lati, februārī - 125,83 lati, martā - 127,83 lati, aprīlī - 129,05 lati, maijā - 130,16 lati, jūnijā - 132,02 lati, bet jūlijā - 133,58 lati.

 

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu groza saturs ir apstiprināts ar Ministru padomes 1991.gada 8.aprīļa lēmumu. Iztikas minimuma patēriņa grozā nav iekļauti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un luksuspreces.

 

Groza vērtību atbilstoši iekļauto preču un pakalpojumu cenu pārmaiņām ik mēnesi aprēķina CSP. Iztikas minimumu aprēķina vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam, nedalot iedzīvotājus pēc dzimuma, vecuma vai teritorijas.

 

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā no pārtikas precēm ietilpst maize, graudaugu un konditorejas izstrādājumi, gaļa un tās produkti, zivis un to produkti, piens un tā produkti, olas, eļļas, tauki, augļi, ogas, dārzeņi, cukurs, medus un citi saldumi, kā arī bezalkoholiskie dzērieni.

 

No nepārtikas precēm grozā ietilpst vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbs, apavi, mājokļa uzturēšana un remonta materiāli, sadzīves tehnika, pārējās elektropreces, personīgās lietas, mēbeles, tekstilmateriāli dzīvoklim, trauki un virtuves piederumi, dārza inventārs, mazgāšanās līdzekļi, transportlīdzekļu iegāde, kosmētikas un higiēnas preces, individuālie aksesuāri, medikamenti, rakstāmlietas, avīzes, žurnāli, grāmatas, atpūtas un sporta inventārs, kā arī rotaļlietas.

 

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā iekļauta arī apģērbu šūšana, apavu remonts, īres, elektrības un apkures maksājumi, mājsaimniecības pakalpojumi, komunālie pakalpojumi, pasta un sakaru pakalpojumi, sabiedriskā transporta izmaksas, sadzīves, kultūras un pārējie pakalpojumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas