Autonodokli grib aplikt ar PVN

Kamēr Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija gatavo grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, lai vismaz uz laiku atteiktos no dienesta automašīnu nodokļa, valdība paredz šā nodokļa maksājumu aplikt arī ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

"Politiķi un augsta ranga ierēdņi kārtējo reizi ir apmānījuši uzņēmējus, apgalvojot, ka nodokļu slogs, kas gulstas uz uzņēmēju pleciem, netiks paaugstināts - gaidāmās izmaiņas PVN piemērošanā, tā sauktā dienesta auto nodokļa aplikšana ar PVN liecina par pretējo," saka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve, Latvijas Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Lienīte Caune.

 

Maija beigās Saeimas deputātu vairākums nolēma nodot Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai izskatīšanai Tautas partijas sagatavotos grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākumu nodokli, kas paredz svītrot no šā likuma normu par dienesta automašīnu izmantošanu personiskām vajadzībām, reizē uzdodot Ministru kabinetam līdz 1. augustam izstrādāt un iesniegt Saeimai grozījumus likumos, lai
padarītu šāda nodokļa iekasēšanu "saprātīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli taisnīgu un vienkārši
administrējamu nodokli".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas