Baltijā vecākajā koka baznīcā atrod senus apbedījumus

Daugavpils, 8.nov., LETA. Veicot grīdas nomaiņu vecākajā koka baznīcā Baltijā - Krāslavas rajona Indricas katoļu baznīcā - uzieti seni apbedījumi, aģentūru LETA informēja Kalniešu pagasta padomē.

Noņēmuši veco grīdu, strādnieki uzgāja eju uz pagrabu, kurā atradās vairāki koka zārki. Starp atrastajiem ir arī viens bērna zārks. Daži zārki ir saglabājušies labāk, citus skāris "laika zobs".

 

Pagaidām nav izdevies noskaidrot nedz apbedītās personas, nedz arī laiku, kad apbedījums veikts. Speciālisti pieļauj iespēju, ka apbedītie miruši no mēra. Lai iegūtu plašāku informāciju, apbedījuma vietas izpētei plānots pieaicināt arheologus. Izpētes darbi varētu sākties nākamgad vasarā.

 

Savulaik piekļūšanu apbedījuma vietai, visticamāk, nodrošināja lūka baznīcas grīdā, par to liecina zem grīdas atrastās kāpnes uz pagrabu. Iepriekšējā reizē, veicot grīdas nomaiņu, lūka nav izveidota, un vienīgā iespēja, kā nokļūt pagrabā, atlikusi līst caur pagraba logu. Kolhozu laikos, lai izvairītos no vandalisma aktiem, logs ticis aizmūrēts.

 

Grīdas nomaiņa baznīcā kopumā izmaksāja 7600 latu. Līdzekļus šīm vajadzībām piešķīra Valsts kultūrkapitāla fonds un Valsts pieminekļu inspekcija.

 

Savukārt par labdarības akcijā saziedotajiem 1212 latiem XVII gadsimtā būvētajā un XVIII pārbūvētajā baznīcā plānots uzstādīt signalizāciju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas