Baņķieris: Latvijā krīze vēl nav beigusies

Rīga, 7.jūn., LETA. Krīze Latvijā ir zaudējusi asumu, un svārstības vairs nav tik bīstamas, tomēr ekonomika vēl joprojām nav atveseļojusies, intervijā Latvijas ziņu aģentūrai LETA pavēstīja bankas "Trasta komercbanka" padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Igors Buimisters.

"Finansējuma apjoms, kuru bankas piešķir biznesam, nav sasniedzis pirmskrīzes līmeni pat uz pusi. Ārējie sarežģījumi - kaimiņu - Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu - problēmas bremzē mūsu jau tāpat pietiekami novājināto ekonomiku," sacīja Buimisters.  

Bankas padomes priekšsēdētājs piekrīt viedoklim, ka pēc krīzes līdz ar stingrākas kreditēšanas politikas ieviešanu Latvijā strādājošo banku pakalpojumi kļuvuši pieejami tikai turīgiem cilvēkiem, kas ir novedis pie straujas nebanku kreditēšanas tirgus attīstības.

 

Buimisters norādīja, ka valstij, nevis bankām, ir jāregulē šis tirgus, jo ekonomiskās situācijas pasliktināšanās gadījumā "daudzi iekļūs parādu lamatās, un tad ir iespējami sociālie protesti vai darbaspēka emigrācijas paātrināšanās".

 

Runājot par Latvijas pāreju uz eiro, Buimisters paziņoja, ka pēc atteikšanās no lata viņš nesaskata īpašus riskus valsts ekonomikai un banku biznesam.

 

"Mums jau ir visi eiro "labumi", kaut negatīvā nozīmē, jo lats taču ir stingri piesaistīts eiro. Savukārt pozitīvo "labumu" vēl pagaidām nav. Ja jau mēs esam Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, turklāt Latvijas ekonomika ir neliela un nepatstāvīga, tad pievienosimies taču Eiropas Savienībai pilnībā. Ja nevēlamies eiro, tad arī nevajadzēja iestāties ES un atvērt robežas viņu preču ievešanai bez nodevām," sacīja eksperts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas