Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Banku lielākā problēma - spekulanti

Nespējot norēķināties ar bankām par ņemtajiem kredītiem, aizvadītā gada nogalē par bankrotējušām sevi pasludinājušas 146 fiziskas personas. Šo cilvēku ņemto kredītu summa svārstās no 400 tūkstošiem līdz 2,5 miljoniem latu.

"Bankām nav problēmu ar fiziskām personām, kuras ņēmušas kredītu viena mājokļa iegādei vai remontam un tagad ir bezdarbnieki. Tie pašlaik ir vislabākie klienti, ar kuriem bankas rod kopīgu valodu," norāda Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) prezidents Teodors Tverijons.

 

"Lielākās problēmas ir tiem "bāleliņiem", kuri uz galvas metās nekustamo īpašumu tirgū, pirka, pārdeva, legalizēja savus ienākumus - labos un kreisos. Viņiem šodien ir pieci seši nenomaksāti kredīti," norāda T. Tverijons.

 

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra apkopotā statistika liecina - kopš 2007. gada aizvien
pieaug ierosināto un izskatīto lietu, kā arī sodīto personu skaits atbilstoši Krimināllikuma 210. pan-
tam "Kredīta un citu aizdevumu negodprātīga saņemšana un izmantošana".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas