Bauskas protesta akcijas dalībniekam piespriež piecu latu naudassodu

Bauska, 30.sept., LETA. Šodien Bauskas rajona tiesa otram 31.augusta protesta akcijas dalībniekam Edgaram Zeltiņam piesprieda piecu latu naudassodu, aģentūra LETA uzzināja Bauskas rajona tiesā.

 

Naudassods Zeltiņam jāsamaksā 30 dienu laikā pēc lēmuma parakstīšanas. Pilns tiesas lēmuma teksts tiks parakstīts 9.oktobrī, un pēc tam 20 dienu laikā to var pārsūdzēt.  

Tiesas sēdes gaitā Zeltiņš pastāstīja, ka protesta akcijas laikā patiešām atradies protestētāju vidū, pirmajās rindās, un atteicies paklausīt specializētās vienības "Alfa" prasībām atstāt ielas braucamo daļu. Tajā dienā viņš alkohola reibumā nav bijis.

 

Pirms tiesas sēdes Zeltiņš aģentūrai LETA atzina, ka viņu nebaida iespējamais sods, jo, viņaprāt, bijis vērts pārkāpt likumu. Viņš uzskata, ka kopš protesta akcijas valsts un valdības attieksme pret Bauskas slimnīcu ir mainījusies.

 

"Tikko valsts mani nodrošinās ar darbu, samaksāšu sodu," vēl pirms tiesas piebilda Zeltiņš.

 

Bauskas tiesa no Drošības policijas saņēmusi informāciju, ka krimināllieta saistībā ar protesta akciju 31.augustā Bauskā nav ierosināta.

 

Jau ziņots, ka saistībā ar nepieteikto protesta akciju Bauskā plānota administratīvā pārkāpuma soda piemērošana četrām personām: Igoram Maišem, Edgaram Zeltiņam un Gatim Stelpam pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 175.panta - par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajam rīkojumam vai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus, par ko uzliek naudas sodu līdz divsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

 

Savukārt Ivetai Kalniņai noteiks sodu pēc APK 174-3.panta 1.daļas - par sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu noteiktās organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu, par ko izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz divsimt piecdesmit latiem, vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

 

Plkst.10 Bauskas rajona tiesa plānoja lemt par soda piemērošanu Igoram Maišem par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajam rīkojumam vai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus, 31.augusta protesta laikā.

 

Tiesnesis Aigars Sniedzītis skaidroja, ka soda piemērošana ir atlikta, jo Maiše nebija ieradies uz tiesas sēdi. Nākamā sēde, kurā lems par Maišes sodīšanu, paredzēta 15.oktobrī.

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sākotnēji 31.augusta protestā kopumā trīs personas bija aizturētas pēc APK 175.panta, bet divas - pēc APK 174-3.panta 1.daļas.

 

Kā ziņots, 31.augustā, bruņojušies ar plakātiem, Bauskas iedzīvotāji nepieteiktā protesta akcijā bloķēja abus pilsētas tiltus - Mēmeles tiltu virzienā no Rīgas un Mūsas tiltu pie Elejas šosejas virzienā uz Rundāli un Jelgavu. Iedzīvotāji protestēja pret Bauskas slimnīcas pārveidošanu par aprūpes slimnīcu.

Sākotnēji baušķenieki bija bloķējuši Mēmeles tiltu, pār kuru Bauskā iebrauc transports no Rīgas, bet vēlāk vēl citi protestētāji sapulcējās arī uz Mūsas tilta, pār kuru var izbraukt no pilsētas un kas ved Rundāles novada un Jelgavas virzienā.

 

Saskaņā ar Bauskas pilsētas teritorijas plānojumu Bauskas centrālā daļa sadalīta ar valsts nozīmes autoceļiem un diviem tiltiem pāri Mēmeles un Mūsas upēm, bez kuru šķērsošanas nav iespējama nokļūšana pilsētas centrā. Šo ceļu izmanto arī tranzīta transports, kas šķērso valsts robežu Grenctālē.

Ar specvienības "Alfa" palīdzību, kas bija ieradusies no Rīgas, piketētāji tika izgaiņāti, tādējādi atbrīvojot ceļus transportam.

 

Valsts policija septembrī sākusi pārbaudi par nedēļas sākumā notikušo nesankcionēto protesta akciju Bauskā, kad iedzīvotāji bloķēja abus pilsētas tiltus, aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL).

 

Pārbaudes gaitā plānots noskaidrot, kas organizēja nepieteikto protestu. Patlaban nav prognozējams, cik ilgā laikā pārbaude varētu tikt pabeigta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas