"Berliner Zeitung": Rīgā politiskās gribas veidošana nenotiek atklātās debatēs

Rīga, 6.dec., LETA. Rīgā politiskās gribas veidošana vairāk notikusi slēgtās telpās nekā atklātās debatēs, norāda Vācijas laikraksts "Berliner Zeitung", rakstā "Turbulences Latvijā" stāstot par Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) vadītās valdības atkāpšanos.

Laikraksts līdzšinējās Latvijas valdības politiku salīdzina ar "aisberga principu", proti, "visiem redzamā daļa virs ūdens bija maza, lielākā neredzamā atradās zem ūdens virsmas - šaurs ietekmīgu personu loks pieņēma lēmumus, kas viņiem vai viņu draugiem nodrošināja ekonomiskas priekšrocības".

 

"Berliner Zeitung" norāda, ka "tas neizklausās pēc demokrātijas un funkcionējošas tiesiskas valsts", kas bija nozīmīgākie priekšnoteikumi Latvijas dalībai Eiropas Savienībā (ES).

 

Pēc laikrakstā ziņotā, Latvijas līdzdalība ES neizbeidza "politisko notikumu" ietekmēšanu. Drīzāk pretēji, jo "tikai kopš iestāšanās ES pirms 3,5 gadiem runa ir par tiešām lielu summu dalīšanu".

 

"Kad pret to gribēja vērsties centīgā korupcijas apkarošanas iestāde, iesaistījās konservatīvo premjers un mēģināja nepieļaut izmeklēšanu," apgalvo vācu medijs.

 

Kā norāda laikraksts, pretēji tam, kā tas notiek citos gadījumos, pēc skandāla nesākās kriminālvajāšana, bet vajadzēja atkāpties valdībai. "Tā Latvijai ir labā ziņa. Sliktā ziņa ir tāda, ka ES tik ilgi, vienaldzīgi klusējot, ir noraudzījusies uz jaunās elites apšaubāmo rīcību vienā no tās dalībvalstīm," raksta laikraksts.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas