Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarba līmenis janvārī Latvijā palielinājies līdz 5%

Rīga, 13.febr., LETA. Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis šī gada janvāra beigās palielinājās līdz 5%, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta Mārketinga un starptautisko attiecību nodaļā.

Valstī reģistrētā bezdarba līmenis salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri palielinājies par 0,1 procentpunktu. NVA uzskaitē janvāra sākumā bija 52 321, janvāra beigās - 53 325 bezdarbnieki. Bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir pieaudzis par 1004 cilvēkiem jeb 1,9%.

 

 

Janvāra beigās 3132 bezdarbnieki ilgstoši piedalījās aktīvajos nodarbinātības pasākumos, no tiem 1511 bezdarbnieki pasākumu noteiktām personu grupām, piemēram, darba prakse pie darba devēja, subsidētās darba vietas un līdzīgi, laikā ir iekārtojušies darbā uz noteiktu laiku.

 

 

Līdz ar to reālais bezdarba līmenis, atskaitot no kopējā bezdarbnieku skaita tos, kuri nav pieejami darba tirgum, jo ilgstoši atrodas aktīvās nodarbinātības pasākumos, janvāra beigās bija 4,7%.

 

 

Janvārī bezdarbnieka statuss tika piešķirts 7598 personām, tas ir, par 1595 cilvēkiem jeb 26,6% vairāk nekā 2007.gada decembrī. Bezdarbnieka statusu 2008.gada janvārī zaudēja 6664 cilvēki, tas ir, par 1260 cilvēkiem jeb 23,3% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī.

 

 

Janvārī bezdarbnieka statusu zaudējušo bezdarbnieku kopskaitā 43,3% personu iekārtojušies darbā, bet 42,6% personu bez attaisnojoša iemesla nebija pildījuši bezdarbnieka pienākumus.

 

 

Janvārī bezdarba līmenis palielinājies 22, samazinājies četros, bet palicis nemainīgs septiņos valsts rajonos un republikas nozīmes pilsētās. Zemākais bezdarba līmenis janvārī reģistrēts Tukuma rajonā - 3,6%, Valmieras rajonā - 3,8%, Rīgas rajonā - 4,1%.

 

 

No republikas nozīmes pilsētām viszemākais bezdarba līmenis janvārī bija Rīgā - 3,1%, Jelgavā - 3,9% un Ventspilī - 4%.

 

 

Augstākais bezdarba līmenis janvārī reģistrēts Latgalē - Rēzeknes rajonā - 16,8%, Ludzas rajonā - 14,9% un Balvu rajonā - 12,4%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas