Bezdarbnieka statusa iegūšanai NVA nebūs jāiesniedz izziņa par deklarēto dzīvesvietu

Rīga, 30.aug., LETA. Lai iegūtu bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu, pretendentiem Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) nebūs jāiesniedz izziņa par deklarēto dzīvesvietu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas departamentā.

 

Tāpat bezdarbniekiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) nebūs jāiesniedz izziņa par bezdarbnieka statusa iegūšanu. Šāda veida informāciju NVA aģentūrai nosūtīs automātiski.

 

To paredz LM izstrādātā bezdarbnieka un darba meklētāja statusa piešķiršanas kārtība. Normatīvais akts šodien izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē, tas vēl jāpieņem valdībai.

 

Saskaņā ar noteikumiem tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri strādājuši ārzemēs un pēc atgriešanās mājās pretendēs uz bezdarbnieka statusu, aģentūrā būs jāaizpilda speciāla veidlapa. Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) regulām tiks nodrošināta sociālās nodrošinājuma sistēmas piemērošana tiem darbiniekiem un viņu ģimenēm, kuri pārvietojas Eiropas Kopienas teritorijā.

 

Saskaņā ar jauno kārtību bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa iegūšanai cilvēkiem būs jāiesniedz personu apliecinoši vai ceļošanas dokumenti, speciāla veidlapa un algas nodokļa grāmatiņa, ja tādi ir saņemti, kā arī dokuments, kas apliecina uzturēšanās tiesības mūsu valstī, ja tādam ir jābūt cilvēka rīcībā.

 

Tāpat kā iepriekš, pēc bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanas speciālisti iepazīstinās bezdarbnieku vai darba meklētāju ar viņa tiesībām un pienākumiem, kā arī izveidos viņa uzskaites karti.

 

Jau ziņots, ka šogad jūnijā Saeima pieņēmusi grozījumus Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā. Atbilstoši tam paplašināts to cilvēku loks, kuriem ir tiesības saņemt bezdarbniekiem, darba meklētājiem un bezdarba riskam pakļautiem cilvēkiem paredzēto atbalstu.

 

Viņu vidū ir, piemēram, ES dalībvalsts un Eiropas Ekonomiskas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņi vai viņu ģimenes locekļi ar pastāvīgās uzturēšanas atļaujām, cilvēki ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām saistībā ar bēgļa statusa piešķiršanu, cilvēki ar termiņuzturēšanas atļaujām, balstoties uz pagaidu aizsardzības statusa piešķiršanu un cilvēku tirdzniecības upura statusa piešķiršanu.

 

Minēto cilvēku loks paplašināts atbilstoši ES prasībām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas