Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedē ar 50% sociālā nodokļa ieviešanu

Ja netiek pārskatīti sociālā budžeta izdevumi, proti, samazināti, tad nākamgad, lai nodrošinātu pensiju un pabalstu izmaksu, sociālajam budžetam ir vai nu jāaizņemas, vai arī sociālā iemaksu likme jāpaaugstina līdz 46,8 procentiem pašreizējo 33,09 procentu vietā.

Būtiskāko sociālā budžeta izdevumu samazinājumu Labklājības ministrija (LM) piedāvā veikt, pensiju piemaksu un vecāku pabalstu izmaksu pārceļot uz pamata budžetu. Visu LM izstrādāto rekomendāciju, lai panāktu sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti un ilgtspēju, ieviešanas guvums sociālajā budžetā būtu 215,6 miljoni latu.

 

Tiesa, kā atzīst LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižniece, ja sociālajam
budžetam neraksturīgās izmaksas - pensiju piemaksas un vecāku pabalstus - nepārceļ uz pamata
budžetu, ieguvums būs tikai 11 miljoni latu.

 

Priekšnosacījumi būtiskām izmaiņām sociālās apdrošināšanas sistēmā ir vairāki: vispirms tas, ka sociālajā budžetā draud izveidoties tāds deficīts, ko nevar nosegt vairs nekādi ietaupījumi, un tad būtu jāpieņem smagāki lēmumi.

 

Otrkārt, pārmaiņu nepieciešamību diktē demogrāfiskā situācija un prognozes nākotnei - darbspējīgie
cilvēki ar savām sociālajām iemaksām nespēs nosegt visas pensiju un pabalstu saņēmēju
vajadzības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas