Biodegvielas ražotāji spiedīs valdību pildīt likumu

Balstoties uz 2005. gadā pieņemto likumu par biodegvielu, kurā iestrādāts arī atbalsta mehānisms biodegvielas ražotājiem, tika uzbūvēta lielākā biodegvielas ražošanas rūpnīca BIO Venta.

Minētais likums bija par pamatu biznesa plāna sastādīšanai, investoru piesaistei, kredītiem bankā. Ar to rēķinājās gan rapša audzētāji, gan rūpnīcu būvētāji, gan investori, gan bankas. To, ka valsts ne vienmēr pilda pašas pieņemtos likumus, uz savas ādas izjuta visi biodegvielas ražotāji - laikus nesaņemot dotācijas, ražotāji ir zaudējuši simtiem tūkstošu latu, kurus faktiski vajadzēja novirzīt izejvielu iepirkšanai no Latvijas zemniekiem.

 

Tagad Latvijā izaudzētais rapsis veicina citu valstu biodegvielas ražotāju attīstību. Biodegvielas un bioenerģijas ražotāju asociācija ir noskaņota nepieļaut šādu diskrimināciju, kas var radīt būtisku kaitējumu biodegvielas nozarei kopumā, un cer, ka ar katra uzņēmēja individuālajiem spēkiem un asociācijas aktivitāti izdosies pārliecināt atbilstīgās ministrijas, ka likumā noteiktās subsīdijas ir jāizmaksā pilnā apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas