Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biznesa prognozes 2011: var rēķināties ar aizraujošu gadu

Valsts ekonomiskās izaugsmes rādītāji ļaujot cerēt, ka nākamā gada budžeta konsolidēšanai nebūs nepieciešams vairāk par 350 miljoniem latu.

Konferencē Biznesa prognozes 2011 Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis atzina, ka vitāli svarīgi ir izveidot budžetu, kas būtu spējīgs sākt darboties jau 2011. gada pirmajā dienā. Pretējā gadījumā valstij jārēķinās ar milzīgiem papildu izdevumiem.

 

"Cenas starpība starp Ziemassvētku laikā pieņemtu budžetu un tādu, kas tiek apstiprināts februārī, ir 60 līdz 100 miljoni latu. Tā ir ļoti nozīmīga nodokļu maksātāju nauda, lai tās dēļ lēmumu pieņemšanu virzītu uz priekšu strauji un budžetu pieņemtu," teica M. Bičevskis.

 

Viņš prognozēja, ka budžetu varētu pieņemt decembra vidū, taču, lai tas būtu iespējams, katru nedēļu
valdībai būs jāsasauc vismaz trīs Ministru kabineta sēdes. Šobrīd esot skaidrs, ka konsolidācijai
nepieciešamos līdzekļus nebūs iespējams gūt tikai uz valsts ekonomikas izaugsmes rēķina, taču,
salīdzinot ar iepriekšējām prognozēm, būs nepieciešams mazāk līdzekļu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas