Braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā varētu būt 40 vai 45 santīmi

Rīga, 26.okt., LETA. Braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā nākamgad varētu būt 40 vai 45 santīmi, paredz pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" sagatavotais tarifu projekts.

"Rīgas satiksme" sagatavoto sabiedriskā transporta tarifa aprēķina projektu iesniegusi apstiprināšanai Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijai.

Licencēšanas komisijai iesniegti divi tarifa varianti: 40 santīmi, ja valsts piešķir solīto daļējo finansējumu 6,7 miljonu latu apmērā un 45 santīmi, ja valsts vispār nepiešķir likumā noteikto dotāciju Rīgai, aģentūrai LETA pastāstīja "Rīgas satiksmes" preses sekretāre Iluta Bērziņa.

Tarifs aprēķināts, ņemot vērā Rīgas domes Budžeta komisijas lēmumu, palielināt dotāciju Rīgas satiksmei 2008.gadā un piešķirt 44,7 miljonus latu.

Atbilstoši 2007.gada 15.jūlija likumam "Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums”, nākamgad valstij būtu jāatvēl aptuveni 16 miljoni latu dotācija Rīgas sabiedriskam transportam.

Tarifa aprēķini veikti, ņemot vērā arī spēkā esošās Rīgas domes piešķirtās atlaides dažādām sabiedrības grupām, norādīja Bērziņa.

Jau ziņots, ka kopējie sabiedriskā transporta pakalpojuma izdevumi "Rīgas satiksmei" 2008.gadā veidos vairāk nekā 100 miljonus latu. Izmaksu pieaugums energoresursiem, rezerves daļām, materiāliem, komunālajiem un citiem pakalpojumiem prognozēts atbilstoši inflācijai - 7%, kā arī plānotajam tarifa pieaugumam par siltumenerģiju, dabas gāzi un citām pozīcijām.

Elektroenerģijas, kas nepieciešama elektrotransporta nodrošināšanai, izmaksu pieaugums plānots 15% apmērā.

Tāpat 2008.gadā palielinās nepieciešamie līdzekļi darbinieku atalgojumam un nolietojuma segšanai - ritošā sastāva modernizācijai, iegādei un kapitālieguldījumiem infrastruktūras atjaunošanai, skaidroja Bērziņa.

"Rīgas satiksmes" 2008.gada budžeta projekts un investīciju plāni izstrādāti ievērojot 2005.gada 13. jūlijā noslēgtajā Deleģēšanas līgumā iestrādātos pamatprincipus, kā arī lai īstenotu Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta attīstības koncepciju 2005.-2018. gadam.

Kā ziņots, Rīgas domes Budžeta komisija 19.oktobrī atzinusi, ka pašvaldība spēj savu dotāciju SIA "Rīgas satiksme" nākamgad palielināt tikai par 3 miljoniem latu prasīto aptuveni 17 miljonu latu vietā.

Šogad "Rīgas satiksme" dotācijā no pašvaldības saņems 41,7 miljonus latu, bet uzņēmums 2008.gadā lūdzis piešķirt 58 miljonu latu dotāciju. Budžeta komisija nolēma, ka "Rīgas satiksmei" nākamgad piešķiramās dotācijas apmērs būtu 44,7 miljoni latu.

Savukārt pašvaldība atlaižu kompensēšanai sabiedriskajā transportā no valsts nākamgad varētu saņemt tikai 6,7 miljonus latu pieprasīto 16,7 miljonu latu vietā, ar kuriem pašvaldība bija rēķinājusies.

Gala vārds par piešķiramajām dotācijām būs jāpieņem pašvaldības un Saeimas deputātiem, pieņemot 2008.gada budžetus, tomēr domes Budžeta komisija "Rīgas satiksmei" jau uzdeva apsvērt iespēju sabalansēt ieņēmumus un izdevumus.

""Rīgas satiksme" veiks aprēķinus, balstoties uz prognozētajiem ieņēmumiem, - tātad Rīgas domes dotācijas 44,7 miljoniem latu, kompensācijas no valsts budžeta līdzekļiem 6,7 miljonu latu apmērā un ieņēmumiem no pārdotajām biļetēm 39,8 miljonu latu apmērā. Ne ātrāk kā pēc tam, kad aprēķini būs veikti, būs iespējams pateikt, kā konkrētās ieņēmumu pozīcijas ietekmē tarifu," aģentūrai LETA iepriekš sacīja Bērziņa.

Kā aģentūrai LETA norādīja Rīgas pašvaldības projektu koordinators Dzintars Zaļūksnis, tarifu iespējamā celšana atkarīga no tā, ko darīs valsts un ko izlems domes deputāti. Tāpat ir jāgaida viedoklis no "Rīgas satiksmes".

Ja dotācijā netiks piešķirti visi pieprasītie 58 miljoni latu, iespējama biļešu cenas paaugstināšana Rīgas sabiedriskajā transportā, iepriekš žurnālistus informēja pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

"Esošais budžeta projekts balstās uz pašu ieņēmumiem pie biļetes cenas 30 santīmi un uz plānoto dotāciju. Ja netiks saņemta nepieciešamā dotācija, būs jāpaaugstina maksa par braucienu," sacīja Bemhens.

Jau ziņots, ka 2008.gada valsts budžeta projektā nav iekļauts likumā noteiktais finansējums Rīgas pašvaldībai, lai segtu zaudējumus sabiedriskā transporta atlaižu nodrošināšanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas