Brigmanis labprātāk koalīcijā strādātu ar SC, nevis JL

Rīga, 30.okt., LETA. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis koalīcijā labprātāk redzētu apvienību "Saskaņas centrs" (SC), nevis partiju "Jaunais laiks" (JL).

"Tas, ka [Aigara] Kalvīša valdības dienas ir skaitītas, ir acīmredzams fakts," intervijā laikrakstam "Vesti Segodņa" un "Radio Baltkom 93,9 FM" norāda politiķis. "Būtiskākais jautājums patlaban ir nevis nākamās valdības, bet vadošās koalīcijas sastāvs."

 

Kā atzīst Brigmanis, ZZS nebūtu problēmas sadarboties ar SC, lai arī ir jāsaprot, kāda loma apvienībā ir Alfrēda Rubika vadītajiem politiķiem. "Tomēr liekas, ka pragmatiskais spārns tur ir pārstāvēts daudz lielākā apjomā. Neredzu problēmas strādāt kopā ar [Sergeju] Dolgopolovu, [Andreju] Klementjevu, [Jāni] Urbanoviču. Atšķirības starp mums, protams, ir, bet tas nav iemesls [nestrādāt kopā]," skaidro ZZS pārstāvis.

 

Tai pašā laikā Brigmanis atzīst, ka gadījumā, ja nākamajā koalīcijā strādās SC, tur nebūs apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK.

 

Ja būtu jāizvēlas starp SC un JL, Brigmanis par koalīcijas partneriem labprātāk redzētu SC, kas ir pragmatiskāks politisks spēks un, ja kritizē, tad dara to konstruktīvi, nevis apvainojumus veltot konkrētām personām.

 

Savukārt JL ir "pavisam cits stāsts".

 

"Ja viņi kritizē, tad vērotājam no malas var rasties iespaids, ka viņi ir baltie baloži, bet visi pārējie - nelieši. Nezinu, kā viņi varēs sēsties pie mums pie viena galda pēc tādiem paziņojumiem," norāda Brigmanis. "Tā no viņu puses būtu divkosība."

 

Brigmanis arī pauž viedokli par nākamo premjeru. Tas varētu būt bezpartejisks kandidāts. Kā piemēru "pragmatiskam, bezpartejiskam, tautā cienītam" premjera amata kandidātam Brigmanis min Liepājas mēru Uldi Sesku.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas