Bruņotie spēki Lāčplēša dienā godinās kritušos karavīrus

Lāčplēša dienā, godinot kritušos karavīrus un svinot Latvijas Armijas dibināšanas 88.gadadienu, Nacionālie bruņotie spēki rīkos vairākus atceres pasākumus, kā arī aktīvi piedalīsies pašvaldību un izglītības iestāžu organizētājos svinīgajos pasākumos.

"Lai iepazīstinātu skolēnus ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), militāro dienestu un karavīru bruņojumu un ekipējumu, karavīri un zemessargi apmeklēs daudzas mācību iestādes. Skolēniem tiks rīkotas arī militarizētas stafetes un konkursi," stāsta NBS komandiera personīgā štāba preses un informācijas daļas virsnieks - kapteinis Normunds Stafeckis.

 


Godinot kritušo karavīru piemiņu, karavīri un zemessargi piedalīsies arī lāpu gājienos un atceres pasākumos visos Latvijas novados, savukārt Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Alūksnē notiks militārās parādes, kurās piedalīsies arī jaunsargi un citu valsts institūciju pārstāvji.

 


"Klātesot valsts, kā arī valsts aizsardzības nozares un Bruņoto Spēku augstākajām amatpersonām, 11.novembra - Lāčplēša dienas un Latvijas Armijas dibināšanas 88.gadadienas - pasākumi notiks arī Rīgā. Pulksten 9.00 Ādažu un Rīgas garnizonā izvietoto vienību karavīri un zemessargi aizlūgs par kritušajiem karavīriem ekumēniskajā dievkalpojumā Doma baznīcā, bet pulksten 11.00 noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos. Savukārt pulksten 13.00 Brīvības pieminekļa laukumā notiks Ādažu un Rīgas garnizonā izvietoto vienību parāde, kurā piedalīsies aptuveni 300 karavīri un zemessargi. Pirms parādes, pulksten 12.55, pie Brīvības pieminekļa jau piecpadsmito reizi notiks Lāčplēša dienai veltītā svinīgā godasardzes maiņa, savukārt pulksten 14.00 tā notiks pie Rīgas pils, kas ir Valsts prezidenta - valsts Bruņoto Spēku augstākā vadoņa - rezidence. Šogad tā būs piektā Lāčplēša dienai veltītā godasardzes maiņa. Vienlaikus tā būs arī pirmā godasardzes maiņa, kuru veiks profesionālā militārā dienesta karavīri pēc tam, kad pērn svinīgā ceremonijā šo godpilno uzdevumu pēdējā obligātā militārā dienesta karavīru maiņa nodeva profesionāļiem. Pulksten 14.40 pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa notiks Latvijas bojā gājušo karavīru piemiņas godināšanas pasākums, uzsākot jaunu tradīciju bruņotajos spēkos - mūsdienās bojā gājušo karavīru godināšanu. Piedalīties pasākumā ir aicināti starptautiskajā operācijā Irākā bojā gājušo NBS karavīru - virsleitnanta Olafa Baumaņa un dižkareivju Ginta Bleijas un Vitālija Vasiļjeva - tuvinieki," informē kapteinis N.Stafeckis.

 


Savukārt ikvienam interesentam Latvijas Televīzija (LTV) piedāvās ieskatīties Bruņoto Spēku kapelānu darbā ar karavīriem gan Latvijā, gan starptautiskajās operācijās. Sandija Semjonova un Ģirta Straustiņa veidoto filmu „Kapelānu dienests" varēs noskatīties LTV 1.kanālā pulksten 13.35.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas