Būs stingrāki kredītu nosacījumi

Jārēķinās ar kredīta līdzfinansējumu 30 - 40% apjomā, bet t.s. spekulantiem bez stabiliem ienākumiem kredīti nebūs pieejami. Konkrētas bankas pagaidām vēl nav aprēķinājušas iespējamās finansiālās sekas līdz ar jauno maksātnespējas likumu, tomēr pieļauj kredītpolitikas izmaiņas.

Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) vadītājs Teodors Tverijons nedomā, ka pieņemtais maksātnespējas likums nākotnē ietekmēs kredītu procentu likmes, jo galu galā starp bankām ir konkurence.

 

«Daudz vairāk likmes ietekmē reālā naudas cena,» tā viņš. Savukārt nosacījumus jauniem kredītiem likums gan ietekmēs, tostarp ņemot vērā kaut vai to, ka maksimums, ko varēs atgūt no bankrotējušas fiziskas personas, ir 50% no aizdotās summas.

 

«Noteikti bankas no kredītņēmējiem prasīs lielāku līdzdalību. Ja šodien pietiek ar 10 - 20%, tad domāju, turpmāk grozīsies ap 30 - 50%. Tā būs lielākā bremze kreditēšanai, jo vispirms vajadzēs sakrāt 30 - 40% un tad pēc pārējās daļas iet uz banku, ja gribēs pirkt dzīvokli,» lēsa T. Tverijons.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas