Čaka balvu saņem komponists Stabulnieks, dzejnieks Žebers un žurnāliste Eglīte

Rīga, 29.sept., LETA. Aleksandra Čaka balvu šogad saņēmuši komponists Uldis Stabulnieks, dzejnieks Žebers un žurnāliste Lilita Eglīte ar radošo grupu, aģentūru LETA informēja Čaka muzejā.

Stabulniekam balva piešķirta par Čaka daiļrades popularizēšanu, Žeberam jeb pazīstamajam māksliniekam Andrim Brežem - par dzejoļu dubultkrājumu "Šņabji/Blaknes", bet Eglītei un viņas radošajai grupai - par raidījumu "Ielas garumā" Latvijas Televīzijā.

 

Rīgas dome pasniedza savu īpašo specbalvu māksliniekiem Artūram Puntem, Aleksandram Jakovļevam un Voldemāram Puntem par projektu "Cybergraffiti".

 

Čaka balva tiek pasniegta divās nominācijās - par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā, kā arī par nozīmīgu veikumu Čaka daiļrades izpētē, popularizēšanā vai tulkošanā.

 

Balvas svētdienas vakarā tika pasniegtas Rīgas Latviešu biedrības namā.

 

Balvas fonds ir 1500 latu, laureāti saņēma arī Andra Vārpas veidotu piemiņas statueti.

 

Šogad balvai tika pieteikti astoņi kandidāti.

 

Pirmo reizi Čaka balva tika pasniegta 2001.gadā, tā tiek piešķirta reizi divos gados.

 

Kandidātus balvai var izvirzīt Aleksandra Čaka biedrība, Rīgas dome, laikrakstu un žurnālu redakcijas, grāmatu apgādi, kultūras institūcijas un sabiedriskās organizācijas, Aleksandra Čaka fonda biedri. Kandidātu izvērtēšanai tiek izveidota žūrijas komisija deviņu cilvēku sastāvā.

 

2005.gadā Čaka balvu saņēma "Dd studio" (Digitālā darbnīca), Juris Kronbergs un Zigmunds Skujiņš, 2003.gadā balvas laureāti bija Andra Konste, Māra Brašmane un Uldis Bērziņš, bet 2001.gadā balvu saņēma Jānis Rokpelnis, Valdis Rūmnieks un Imants Skrastiņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas