Cer, ka laika apstākļi ļaus šodien Valmierā veikt pirmo gaisa balonu festivāla lidojumu 1

Valmiera, 11.jūl., LETA. Šodien Valmierā līņā un debesis ir apmākušās, bet gaisa balonu festivāla "AB.LV kauss 2007" dalībnieki ap plkst.19 vai 19.30 cer veikt pirmo sacensību lidojumu, preses konferencē informēja festivāla rīkotāji.

 

Sacensību direktors Jevgenius Komas pauda, ka šodien balonu pilotiem varētu dot divus uzdevumus, kas jāveic lidojuma laikā. Uzdevumu būtību viņi uzzinās īsi pirms lidojuma. Valmierā uz festivālu sapulcējušās 20 gaisa kuģotāju komandas, četras no tām ir no Latvijas. Festivāla laikā notiks Latvijas septītās meistarsacīkstes gaisa balonu sportā.

Preses konferencē Valmieras pašvaldības Kultūras, sporta un izglītības nodaļas vadītāja vietniece Anita Upeniece pauda, ka ir iecere par gaisa balonu festivāla rīkošanu Valmierā ik gadu. Tam piekrītot piloti, jo šāds tradicionāls pasākums ļauj laikus plānot lidojumus un sagatavoties. Vēl par šādas tradīcijas ieviešanu jālemj pašvaldībai.

Festivāla organizatori aicināja Valmieras iedzīvotājus un cilvēkus apmēram 25 kilometru rādiusā ap pilsētu būt iecietīgiem, ja viņu īpašumos nolaidīsies kāds gaisa balons un ieradīsies komanda to savākt, kā arī pieskatīt mājdzīvniekus, kas ir piesieti, jo balona parādīšanās varētu tos satraukt.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lidojums ar balonu

http://www.gaisabaloni.info/

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.24 20:54

Latvijas ziņas