Cesvaines pašvaldība nespēj norēķināties par skolas celtniecību

Rīga/Valmiera, 27.aug., LETA. Cesvaines pašvaldība nespēj norēķināties ar būvkompāniju "Latvijas energoceltnieks" (LEC) par jaunās skolas būvniecību, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāve Inga Skuja.

 

Pašvaldība par pirms vairāk nekā diviem mēnešiem ekspluatācijā nodoto jaunuzcelto Cesvaines vidusskolu būvkompānijai ir parādā vairāk nekā divus miljonus latu, apgalvoja Skuja.

 

Kā norādīja uzņēmuma pārstāve, līgumā par būvniecību norādīts, ka par objekta celtniecību jānorēķinās 20 dienu laikā.

 

Rīt, 28.augustā, plkst.11 LEC rīkos ārkārtas mediju brīfingu uzņēmuma telpās, Lubānas ielā 43. Mediju pasākuma laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiks informēti par konflikta situāciju ar Cesvaines pašvaldību, kas uzņēmusies līgumsaistības par Cesvaines skolas būvniecību un nespējot tās izpildīt.

 

Cesvaines mērs Vilnis Špats aģentūrai LETA uzsvēra, ka neizprot šādu uzņēmuma paziņojumu, jo pasūtītāja un būvnieka starpā nav konflikta - vēl pavisam nesen LEC pārstāvji iepazīstināti ar situāciju un kopīgi apspriestas izredzes trūkstošo finansējumu iegūt no valsts budžeta.

 

"Jautājums par būvdarbu apmaksu jāadresē izglītības un zinātnes ministrei Baibai Rivžai (ZZS) un Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim (TP)," norādīja Špats, piebilstot, ka pašvaldībai nekādā ziņā nav nolūka ļaunprātīgi kavēt maksājumu, jo tās budžetā naudas celtniecības apmaksai gluži vienkārši neesot.

 

Turklāt jau iepirkumu procedūras dokumentos par būvdarbu veikšanu bija iekļauts punkts par daļēju būvdarbu kreditēšanu un, slēdzot līgumu, LEC piekrita šādam nosacījumam, uzsvēra Špats.

 

Pašvaldības rīcībā ir informācija, ka 4.septembrī Ministru kabineta sēdē paredzēts lemt par finansējuma piešķiršanu Cesvaines jaunās skolas pirmās kārtas būvdarbu pilnīgai vai daļējai apmaksai no privatizācijas gaitā iegūtajiem līdzekļiem. Visi nepieciešamie dokumenti lēmuma projekta sagatavošanai nosūtīti uz Izglītības un zinātnes ministriju. Špats arī plāno piedalīties šai sēdē.

 

Kopējie izdevumi par skolas projekta izstrādi un pirmās kārtas būvdarbiem ir 4 330 476 lati, patlaban LEC nav apmaksāti 2 029 709 lati. Līdz šim pašvaldība skolas būvniecībā ieguldījusi 222 766 latus, bet no valsts budžeta saņemti apmēram divi miljoni latu, tai skaitā 400 000 latu piešķirti šā gada valsts budžetā.

 

Špats piebilda, ka pašvaldībai līdz šim nav atļauts ņemt kredītu ielas izbūvei gar skolu - šim nolūkam nepieciešami apmēram 300 000 latu.

 

Jau ziņots, ka, jūnija vidū viesojoties Cesvainē, izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža (ZZS) paudusi gatavību apspriest ar valdības vadītāju Aigaru Kalvīti (TP) iespēju no valsts objektu privatizācijas iegūtos līdzekļus ieguldīt Cesvaines jaunās skolas jau pabeigto pirmās kārtas būvdarbu apmaksai.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Cesvaines mērs Vilnis Špats, ministre solījusi, ka lūgs piešķirt Cesvaines skolas celtniecības darbu apmaksai trūkstošo summu - apmēram divus miljonus latu.

 

Kad būvfirmai LEC būs samaksāts par jau paveikto, risinās jautājumus par skolas ēkas būvniecības turpināšanu un finansējuma piesaisti.

 

Cesvainē skolēni patlaban mācās dažādās pielāgotās telpās, jo iepriekšējo skolas namu - Cesvaines pili - 2002.gadā izpostīja ugunsgrēks. Rudenī skolēni varēs mācības uzsākt jaunajās telpās.

 

Jau ziņots, ka 14.jūnijā ekspluatācijā nodotas telpas 5. līdz 12.klašu skolēniem, aktu zāle, ēdināšanas bloks, atsevišķa katlumāja un izbūvēti pamati sporta zālei. Šīs kārtas būvniecība pašvaldībai izmaksās vairāk nekā 4,4 miljonus latu. Nākamajā kārtā paredzēta sākumskolas, sporta zāles un stadiona būvniecība.

 

Šogad Cesvaines pašvaldība saistībā ar jaunās vidusskolas ēkas būvniecību plāno ņemt kredītus aptuveni pusmiljona latu apjomā.

 

200 000 latu pašvaldībai jāiegulda skolas ēkas būvniecības projekta finansēšanā, bet vēl apmēram 300 000 latu būs pieciešami ielas izbūvei gar jauno skolu. Būs jāfinansē arī vairāki mazi iepirkumi, lai varētu pabeigt būvniecības pirmo kārtu.

 

Cesvaines mērs Vilnis Špats aģentūrai LETA sacīja, ka būvnieks saskaņā ar līgumu apņēmies kreditēt darbus 1,9 miljonu latu apjomā. Līgumā nav noteikti konkrēti termiņi, kuros pašvaldībai pilnībā jānorēķinās par būvdarbiem.

 

Kā aģentūrai LETA sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Jānis Kutraitis, IZM ierēdņi regulāri sekojuši līdzi Cesvaines jaunās skolas tapšanai un piedalījušies visos posmos. Līdz šim Cesvaines skolu ministrija finansējusi trīs gadus un arī turpmāk gatava cīnīties par trūkstošo finansējumu. IZM līdz šim jau piešķīrusi divus miljonus latu skolas būvniecībai.

 

Špats piebilda, ka pagaidām grūti aplēst, cik izmaksās jaunās skolas ēkas ekspluatācija, taču izmaksas lielāko telpu, apkalpojošo darbinieku skaita pieauguma un citu apstākļu dēļ noteikti būs lielākas nekā par līdzšinējo skolai pielāgoto telpu lietošanu.

 

Celtniecības pirmajā kārtā bez iepriekš plānotajiem darbiem, lai racionāli izmantotu līdzekļus, ielēja pamatus arī jaunajai sporta zālei.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas