Četras līdzšinējās koalīcijas partijas vienojušās par atbalstu Zalānam

Rīga, 6.dec., LETA. Četras līdzšinējās valdošās koalīcijas partijas, ceturtdien tiekoties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, ir informējušas, ka vēlas strādāt Tautas partijas (TP) izvirzītā premjera amata kandidāta Edgara Zalāna vadībā.

Partijas cerot, ka šādā valdībā iesaistīsies arī piektā Saeimā pārstāvētā labējā partija - "Jaunais laiks" (JL), aģentūru LETA par informēja kāds tikšanās dalībnieks.

 

Pēc neoficiālas informācijas, Valsts prezidents nākamo premjera amata kandidātu varētu nosaukt otrdien, 11.decembrī, jo līdz nākamās nedēļas sākumam visiem premjera amata kandidātiem ir jāiesniedz "mājasdarbs" - sava darbības programma pirmajām valdības darba dienām.

 

Premjera amata kandidātiem "mājasdarbā" jānorāda, uz kādiem principiem tiks veidota koalīcija, kā arī jāapraksta, ko iecerēts panākt pirmajās 100 dienās.

 

JL pārstāvji prezidentam sacījuši, ka vēlētos strādāt trīs partiju koalīcijā, jo tad koalīcijas partneriem būtu lielāka atbildība un cits citu nevarētu ignorēt.

 

"Valsts prezidents tomēr domā, ka kopā ir jāstrādā visām piecām partijām," aģentūrai LETA sacīja TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

 

Partijas paudušas vēlmi, lai valdība tiktu izveidota līdz Ziemassvētkiem, vēlākais līdz 21.decembrim, jo pēc tam Saeimā sākas sesiju starplaiks.

 

Zatlers ceturtdien tikās ar trim iespējamajiem premjera amata kandidātiem - Zalānu, JL izvirzīto Valdi Dombrovski un Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas ceļa" pārstāvi Ivaru Godmani.

 

TP izvirzītais premjera amata kandidāts, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Zalāns, ja viņam tiks uzticēta valdības veidošana, tajā vēlētos apvienot visas piecas Saeimā pārstāvētās labējās partijas.

 

"Tomēr lēmums par dalību valdībā būs jāpieņem katram pašam," paziņoja Zalāns.

 

Zalāns pauda viedokli, ka partijām ir jāsamazina savas ambīcijas un vairāk jādomā par to, ko tās var izdarīt sabiedrības labā.

 

"Latvijas sabiedrībai ir vajadzīga pietiekami ātra, bet nesasteigta valdības izvēle," sacīja Zalāns.

 

Gadījumā, ja Valsts prezidents uzticēs veidot jauno valdību iekšlietu ministram Godmanim, viņa galvenais darbs būšot cīņa ar inflāciju un dzīves dārdzības apturēšana. Godmanis norādīja, ka vēl viens svarīgs jautājums, kas jārisina nākamajai valdībai, būs enerģētika.

 

Savukārt Dombrovskis pauda savu redzējumu par tiesiskuma nostiprināšanu valstī, ekonomisko un sociālo jautājumu risināšanu.

 

"Mēs runāsim ar visām labējām partijām," sacīja Dombrovskis un norādīja, ka JL labprātāk strādātu trīs vai četru partiju koalīcijā, taču, ja koalīcijā būs piecas partijas, vajag stingras vienošanās, kā tiek ņemti vērā arī citu koalīcijas partiju viedokļi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas