Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Čigānu apvienošana beidzas ar šķelšanos

Uz pirmo čigānu jeb romu apvienošanas kongresu sestdien pulcējās samērā daudz cilvēku, tomēr jau sākumā karstasinīgas diskusijas noveda pie šķelšanās.

Lielākā daļa kongresa apmeklētāju zāli atstāja, motivējot tur notiekošo ar priekšvēlēšanu pasākumu un čigānu maldināšanu.

 

Čigānu biedrību savienība un Latvijas Čigānu tautu apvienība bija nolēmušas rīkot Latvijas čigānu apvienošanas kongresu ar mērķi apvienot dažādās romu organizācijas, lai visi kopā varētu pārstāvēt šīs tautas intereses starptautiskajās organizācijās un saņemt, piemēram, Eiropas Savienības minoritātēm piešķirto palīdzību, kā arī novērst romu tautas diskrimināciju un censties integrēt čigānus sabiedrībā. Čigāniem nav ne tikai vienas kopīgas organizācijas, bet arī viņi paši sevi uzskata par latviešu čigāniem, poļu čigāniem, krievu čigāniem un tamlīdzīgi.

 

Tāpēc kongresa rīkotāji piedāvāja izveidot biedrību Latvijas čigānuromano biedrību un čigānu tautas savienība. Pieklājīgi noklausoties triju apvienības Saskaņas centrs (SC) deputātu - Borisa Cileviča, Sergeja Mirska un Maksima Tolstoja - laba vēlējumus, čigāni klupa krāgā cits citam. Ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē, jo liela daļa teicās nezinām krievu čigānu valodu, kādā runāja viens no kongresa organizatoriem. Čigāni atgādināja, ka 97 procenti no viņiem esot Latvijas pilsoņi, tāpēc vēlas dzirdēt latviešu čigānu valodu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas