Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik ietaupš uz traumu rēķina, nezina

Nākamajā dienā pēc otrdienas sēdes, kurāvaldība kopā ar virkni būtisku izmaiņu veselības aprūpē akceptēja arī no jūlija plānoto neatliekamāspalīdzības sniegšanas pārtraukšanu Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS), premjersValdis Dombrovskis (Vienotība) atzina problēmu - nav bijušas diskusijas ar nozares pārstāvjiem.

Valdība uzdevusi Veselības ministrijai (VM) nākamā gada pirmajā ceturksnī "šo lēmumu vēlreizizvērtēt, (..) izdiskutēt kārtīgi ar nozari un, ja nepieciešams, pie šī lēmuma atgriezties", teicapremjers. Joprojām nav skaidrs, cik liels būs naudas ietaupījums, veicot šīs reformas, to VM pārstāvji nevarēja atbildēt. Zināms vien, ka šis ir viens no vairākiem pasākumiem, lai veselībasaprūpes nozarē rastu nepieciešamo 12,3 miljonu latu ietaupījumu.

 

"Galvenais te ir nevisekonomiskais ieguvums, bet gan principa jautājums. Nevar divas slimnīcas turpināt konkurēt savāstarpā, uzņemot neatliekamos pacientus ar traumām," ar to domājot TOS un Austrumu slimnīcu,saka VM pārstāve Egita Pole.

 

Par ekonomisko ieguvumu viņa varēja tikai atbildēt, ka nākamā gadaotrajā pusē TOS finansējums neatliekamajai palīdzībai tiks samazināts par 135 000 latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas