Cilinskis atsakās kandidēt uz ekonomikas ministra amatu

Rīga, 17.okt., LETA. Rīgas domes deputāts Einārs Cilinskis (TB/LNNK) nolēmis atteikties no kandidēšanas uz ekonomikas ministra amatu, jo to viņam liedzot pašreizējā politiskā situācija.

Uz šādu soli Cilinski pamudinājušas masu medijos paustās aizdomas, ka premjers Aigars Kalvītis (TP) varētu būt nolēmis viņu virzīt apstiprināšanai amatā, pretī saņemot apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) atbalstu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atbrīvošanai no amata.

 

Lēmumu par atteikšanos kandidēt uz ekonomikas ministra amatu Cilinskis esot pieņēmis, lai uz partiju netiktu mesta aizdomu ēna par politikas aizkulisēs slēgtu vienošanos.

 

Cilinskis žurnālistiem uzsvēra, ka nav bijušas nekādas politiskās vienošanās par Loskutovu, lai gan sabiedrībā izveidojies pretējs iespaids.

 

Cilinskis atteicies kandidēt uz ekonomikas ministra amatu, jo gan Loskutova jautājums, gan viņa pēkšņā izvirzīšana ekonomikas ministra amatam met ēnu uz TB/LNNK un Cilinska reputāciju. Tas rada aizdomas par politisko korupciju, kas Cilinskim neesot pieņemami.

 

Cilinskis nesniedza skaidru atbildi, vai šādai viņa rīcībai varētu būt tālākas sekas uz valdošās koalīcijas vienotību.

 

Cilinskis nenoliedza iespēju, ka "tēvzemieši" varētu virzīt citu ekonomikas ministra kandidātu, vienlaikus norādot, ka viņa pārstāvētā partija vēl nav pieņēmusi skaidru lēmumu par tālāko darbību koalīcijā.

 

Pēc Cilinska teiktā, izšķirīga varētu būt Loskutova jautājuma izskatīšana Saeimā, jo, viņaprāt, KNAB vadītāja atstādināšana nav pietiekami juridiski izvērtēta.

 

Pēc Cilinska teiktā, viņam un Kalvītim ir atšķirīgs skatījums uz valsts ekonomiskās attīstības prioritātēm.

 

Tāpat, pēc Cilinska teiktā, lēmums par īpašo uzdevumu ministra Eiropas Savienības fondu apguves lietās Normunda Broka (TB/LNNK) atbrīvošanu no amata ir nekorekts.

 

Jau ziņots, ka vakar Kalvītis un TB/LNNK vienojās virzīt Cilinski apstiprināšanai ekonomikas ministra amatā, bet likvidēt īpašu uzdevumu ministra Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās posteni, kuru ieņem "tēvzemietis" Broks.

 

Pēc šādas vienošanās masu medijos izskanēja neoficiāli izteikti pieļāvumi, ka atbalsts Cilinskim varētu būt iemainīts pret atbalstu Loskutova nomaiņai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas