Cūkmens savācis vairāk nekā 100 tonnas šķiroto atkritumu

Cūkmena „Šķirolūcijas" kampaņā iesaistījušies un pie visiem Rimi Hipermārketiem Rīgā un lielveikaliem Jūrmalā izvietotajos konteineros atkritumus šķirojuši vairāk nekā 2000 cilvēku. Kopumā visas vasaras garumā iedzīvotāji sašķirojuši vairāk nekā 100 tonnas atkritumu. „Šķirolūcijas" ietvaros, viesojoties 17 Latvijas pilsētās, Cūkmens uzrunājis vairāk nekā 6 000 iedzīvotājus un savācis gandrīz 300 dažādas idejas Latvijas sakopšanai. Interesantākās un labākās idejas Cūkmens plāno arī īstenot, padarot Latviju, kā arī tās mežus sakoptākus.

Pēc atkritumu apsaimniekošanas kompānijas SIA "Nelsens" datiem, iedzīvotāji visvairāk šķirojuši stikla izstrādājumus.

 

„Šķirolūcijas laikā šķirotā stikla apjoms palielinājies par 50%," norāda SIA "Nelsens" valdes loceklis Lauri Tarlaps. Vienlīdz aktīvi šķirots gan papīrs, gan plastmasa, kas sastāda gandrīz pusi no visiem sašķirotajiem atkritumiem.

 

"Šķirolūcijas ietvaros Cūkmens viesojās 17 Latvijas pilsētās, kurās uzrunāja iedzīvotājus un informēja par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, iepazīstināja ar šķirošanas statistiku un iespējām tādējādi saudzēt Latvijas dabu. Šķirolūcijas ietvaros Cūkmens apzinājis pilsētas, kurās ir pieejama atkritumu šķirošanas sistēma, savukārt reģionos, kur šķirošana iedzīvotājiem nav iespējama, tā vietā, lai atkritumus izmestu mežā, Cūkmens informēja par to, kā pašu spēkiem samazināt atkritumu apjomu - veidot kompostu, nodot makulatūru, nevajadzīgās mantas nevis izmest, bet gan atdot kādam, kam tās var būt noderīgas," informē AS "Latvijas Valsts meži" speciāliste Inga Miķēna.

 

Viņa stāsta, ka Cūkmens aicinājis ikvienu piedāvāt savas idejas, kā padarīt Latvijas dabu tīrāku. Piemērot sodus tiem, kas izmet atkritumus mežā, biežāk organizēt talkas un vides sakopšanas pasākumus, atkritumus izmest tikai tiem paredzētajās vietās, veikalā iegādāties preces, kuru ražotājs jau parūpējies par dabu, iesaiņojot produktu videi draudzīgā iepakojumā - šīs ir tikai dažas idejas, kuras Latvijas iedzīvotāji ieteikuši vides sakopšanai.

 

"Visaktīvāk ierosinājumus, kā padarīt Latvijas dabu tīrāku, pauduši gados jauni cilvēki. Savukārt visvairāk inovatīvu ideju nācis no jelgavniekiem un dobelniiekiem," morāda I.Miķēna. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas