Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"De facto": Augulis liek atjaunot līgumu ar NVA uzticību zaudējušām firmām, kas pieķertas blefā

RĪGA, MAR 07, BNS - Labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) uzdevis atjaunot līgumus ar divām firmām - SIA "Profesionālās izglītības, tālākizglītības un eksaminācijas centrs" (PITEC) un SIA "Austrumvidzeme" - par bezdarbnieku apmācību programmu īstenošanu, lai gan šīs firmas iepriekš zaudējušas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzticību.

Par to svētdien ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".

 

Mežmalas vidusskola Jūrmalā pirms gada bija pieteikta kā viena no iestādēm, kur PITEC, kā arī SIA "Austrumvidzeme" varētu veikt bezdarbnieku apmācību. Firmu piedāvājumos bija norādīts, ka šeit mācītu atslēdzniekus, celtniekus, galdniekus, namdarus un citu profesiju pārstāvjus. Skolas direktore Tamāra Milovidova gan atzīst, ka joprojām neko par šāda veida plāniem savā skolā nav dzirdējusi un arī nekādi nodomu protokoli nav noslēgti.

 

Konkurss bija ļoti apjomīgs - tajā firmas cīnījās par savu daļu no 8 miljoniem latu. Jau pēc līgumu noslēgšanas gandrīz nejauši atklājās neatbilstība, kas rosināja sākt plašu vispārēju pieteikto apmācību vietu pārbaudi. Tajā NVA konstatējusi, ka PITEC un SIA "Austrumvidzeme" materiāli tehniskais nodrošinājums nav bijis aptuveni pusē no piedāvātajām programmām, SIA BUTS un pārējām firmām - līdz desmit procentiem.

 

Līgumus gan aģentūra nolēma lauzt ar PITEC un "Austrumvidzemi". Tomēr neraugoties uz to, ka šīs firmas zaudējušas NVA uzticību, tās joprojām turpina sniegt savus pakalpojumus. Tas panākts ar labklājības ministra Auguļa rīkojumu, atjaunot līgumus gan ar "Austrumvidzemi", gan PITEC. Abu firmu īpašniekus saista arī tuvas radniecīgas saites.

 

Augulis notikušo sauc par konkurences cīņu, kad kompānijām rodas pretenzijas vienai pret otru: "Ņemot kopumā to visu, ar manu parakstu tika uzdots NVA atjaunot līgumu un turpināt tās darbības, jo mēs uzskatījām, ka nav pietiekami pamatotas tā brīža laušanas iespējas".

 

Labklājības ministrija vērtējusi tikai juridiskos aspektus, to, kā tika pieņemti lēmumi, traktēts iepirkuma nolikums un līdzīgus jautājumus. Uzdevums pēc būtības izvētīt firmu apmācību piedāvājumus neesot bijis, apliecina Augulis.

 

Neraugoties uz NVA iebildumiem, līgumus atjaunoja. Pēdējā pusgada laikā Rīgā PITEC vairāk nekā 27 reizes lūdzis apstiprinājumu telpu maiņai apmācību grupām, bet no 30 grupām atteikusies vispār. "Šis moments, ka tik daudz mainītas telpas, apliecina, ka tas pirmais piedāvājums nebija ideālā kārtībā, tik daudz maiņām nevajadzēja būt," norāda NVA Rīgas reģiona filiāles vadītāja Račinska.

Savukārt Labklājības ministrijas jurists Māris Knoks atzinis - iepirkumam bija dažādi traktējams nolikums, kas ļāva visām firmām blefot savā piedāvājumā un tādējādi cerēt uz lielāku tirgus daļu. Viņš atzīst, ka vislabāk būtu sludināt jaunu iepirkumu, bet tas, savukārt, kavētu Eiropas fondu naudas apguvi.

 

Strīdīgais līgums bijis vērtīgs - pēc līguma atjaunošanas PITEC par bezdarbnieku apmācīšanu līdz šim jau samaksāti 1 479 503 lati, bet "Austrumvidzemei" - 536 598 lati, norāda "De facto". Līgums turpināsies līdz šā gada beigām. Pavisam tā īstenošanas tiesības ieguvušas vairāk nekā 30 firmas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas