Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Decembrī noskaidro iedzīvotāju attieksmi pret Latvijas dalību ES

2007.gada decembrī veiktajā sabiedriskās domas aptaujā iegūtie dati liecina, ka Latvijas dalību Eiropas Savienībā (ES) pozitīvi vērtē 29,7% aptaujāto (novembrī - 28%). Negatīvu attieksmi pauduši 22,2% (novembrī - 25,1%). Atbildi „ne laba, ne slikta lieta" izvēlējušies 45% aptaujas dalībnieku (novembrī - 43%).

"Latvijas dalību ES par „labu lietu" biežāk nekā caurmērā atzinuši latvieši, iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 39 gadiem, respondenti ar augstāko izglītību, Rīgā dzīvojošie, aptaujātie ar augstiem ienākumiem. Neitrālu attieksmi - atbildi „ne laba, ne slikta lieta" - biežāk izvēlējušies aptaujātie vecumā no 40 līdz 54 gadiem, latvieši, aptaujātie ar zemiem, vidēji zemiem vai vidēji augstiem ienākumiem, valsts sektorā nodarbinātie, Vidzemē, Zemgalē, kā arī lauku apvidos dzīvojošie," informē Eiropas Savienības informācijas aģentūras preses sekretāre Dace Apsīte.

 

Preses sekretāre D.Apsīte apgalvo, ka Latvijas dalību ES kā „sliktu lietu" biežāk vērtējuši respondenti, kuri vecāki par 55 gadiem, nestrādājošie, citu tautību pārstāvji, respondenti ar zemiem vai vidējiem ienākumiem, pētījuma dalībnieki Rīgā un Kurzemē.

 

Plašāku informāciju par aptaujas datiem var iegūt:
http://www.esia.gov.lv/lat/informacija/sabiedriskas_domas_petijumi/;
Eiropas Savienības informācijas aģentūrā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, 2.stāvā.

 

Aptauju veica Sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS ar Eiropas Savienības informācijas aģentūras (ESIA) atbalstu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas