Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dekoderi trūcīgajiem maksātu 3,5 miljonus latu

Lai arī valdība un koalīcija runā aptuveni par 50 tūkstošiem dekoderu, kurus kā palīdzību varētu piešķirt trūcīgajām mājsaimniecībām, pēc Latvijas pašvaldību savienības (LPS) aptaujas, valstī ir aptuveni 90 tūkstoši trūcīgo mājsaimniecību. Tādējādi nepieciešamā nauda dekoderu iegādei būtu nevis 2,5 miljoni latu, bet gan vairāk nekā 3,5 miljoni latu.

Šogad valstī nolemts pāriet no analogās uz digitālo televīzijas apraidi, tādēļ mājsaimniecībām, kurās līdz šim izmantota antena, nepieciešams iegādāties digitālā signāla uztvērējus - dekoderus.

 

LTV7 digitālo apraidi jau sākusi īstenot no 1. marta. LPS preses sekretāre Dace Zvirbule stāstīja, ka februāra sākumā LPS ir nosūtījusi digitālās televīzijas ieviesējam Lattelecom atbildi uz lūgumu sniegt ziņas par trūcīgajām mājsaimniecībām, to daudzumu.


Vēstulē minēts, ka parasti šādas ziņas jāvaicā Labklājības ministrijai, taču šoreiz izņēmuma kārtā
LPS ievākusi datus no pašvaldībām pati. Proti, aprēķināts, ka Latvijā ir 89 501 trūcīgā mājsaim-
niecība, no tām 29 897 saņem garantēto minimālās iztikas pabalstu un 32 801 ir trūcīgā mājsaim-
niecība - ģimene ar bērniem. LPS gan nevar zināt, cik no šiem trūcīgajiem jau lieto dekoderus, cik
no tiem lieto kabeļtelevīziju vai satelīttelevīziju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas