Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Delna aicina Silvu Bendrāti uzņemties atbildību vēlētaju priekšā

Cien. Bendrātes kundze,
No portāla pietiek.com 2010.gada 20.oktobrī plašāka sabiedrība uzzināja par Jūsu un Ventspils pilsētas domes vadītāja A.Lemberga trasta līgumu, ar kuru Jūs apņēmāties viņa uzdevumā iegādāties kapitāldaļas SIA Kurzemes radio un turpmāk uzņēmumā pārstāvēt A.Lemberga intereses. Pretēji Jūsu publiskajiem apgalvojumiem par šī fakta nenozīmīgumu, Delna uzskata, ka notikušais ir normatīvo aktu un Jums kā politiķei un žurnālistei saistošo ētikas normu pārkāpums. Tāpat Delna uzskata, ka Jūs esat smagi pievīlusi savu velētāju uzticību.

Pirmkārt, Jūs saistības pret A.Lembergu neesat norādījusi ikgadējā ienākumu deklarācijā. Jūs arī vēl joprojām neesat spējusi sniegt precīzu informāciju, vai līgums joprojām ir spēkā. Jūsu rīcība, esot līgumiskās attiecībās ar A.Lembergu, ir tiešā pretrunā ar partijas "Jaunais laiks" Ētikas kodeksa normām par tiesiskuma ievērošanu un demokrātijas veicināšanu, kā arī partijas politisko uzstādījumu, savulaik ienākot politikā, proti, "Jaunais laiks" skaļi aizstāvēja pretkorupcijas ideālus un par savu mērķi deklarēja cīņu ar oligarhiem. Jūs esat noklusējusi sabiedrībai un partijai būtiskus faktus par saviem darījumiem, un arī, līgumam nonākot atklātībā, neuzskatāt to par būtisku kaitējumu Jūsu kā "Jaunā laika" politiķes sejai.  

Ja klusēšana notikusi nezināšanas dēļ, kā to esat atzinusi sarunā ar pietiek.com žurnālisti, tad Jūs demonstrējat kliedzošu neizpratni par šādu faktu nozīmīgumu Jūsu vēlētājiem un deklarētajiem partijas principiem. Delna arī neizprot, kā Jūs spējāt pildīt "Jaunā laika" Ētikas komisijas priekšsēdētāja vietnieces pienākumus, lemjot par citu partijas biedru ētisko stāju. Ir jāsaprot, ka Jūsu slepenā saistība ar A.Lembergu faktiski liek apšaubīt Jūsu parlamentārās darbības godprātību astoņu gadu garumā.

Šis gadījums arī rada jautājumus par vairākiem aizklātiem balsojumiem ar Jūsu dalību, kuros pretēji solītajam netika apstiprinātas amatpersonas, kuras strādājušas korupcijas apkarošanā, piemēram, balsojums par Jutu Strīķi 2003.gadā KNAB vadītāja amatam, vai balsojums par ģenerālprokuroru J.Maizīti 2010.gada maijā.

 

Otrkārt, atļaujoties noslēgt trasta līgumu, kurā "pilnvarniekam ir jāvadās tikai un vienīgi no Trasta dibinātāju interešu viedokļa" Jūs esat parādījusi neizpratni un necieņu pret žurnālistikas brīvību un masu mediju neatkarību, kas veido vienu no demokrātiskas sabiedrības stūrakmeņiem. Arī jūsu komentāri par 'īpašnieka naudas atstrādāšanu' demonstrē 21.gadsimta parlamentārietim nepieņemamu izpratni par mediju un naudas devēju attiecībām.

 

Treškārt, Delna uzskata, ka daudzi vēlētāji, kam svarīga ir deputātu reputācija, būtu izdarījuši citu izvēli 10.Saeimas vēlēšanās, ja tiem būtu pieejama informācija par Jūsu līgumu ar A.Lembergu. Pirms 10.Saeimas vēlēšanām Delna izveidoja deputātu kandidātu reputācijas datubāzi, kurā tika apkopota par kandidātiem publiskajā telpā pieejamā informācija, to vērtējot pēc pretkorupcijas kritērijiem. Par Jums publiskajā telpā nebija pieejama kritērijiem atbilstoša informācija, tādēļ Jūsu vērtējums datu bāzē bija neitrāls. Nesen publiskotās informācijas rezultātā Delnas vērtējums par Jums būtu krietni kritiskāks, ierindojot Jūs to deputātu vidū, kuru iepriekšējai rīcībai Delna aicināja pievērst īpašu uzmanību.

 

Ņemot vērā visu augstāk minēto, aicinām Jūs izvērtēt savas rīcības atbilstību pārstāvētās partijas pausto vērtību kontekstā un atbildību vēlētāju priekšā. Aicinām Jūs doties pie saviem vēlētājiem un uzklausīt viņu domas par notikušo un Jūsu turpmāko vietu politikā, uzklausīt partijas un apvienības biedru viedokli. Arī mēs labprāt ar Jums tiksimies.

 

Uzskatām, ka Jūsu nodarījums un ar to radītā neuzticība pret Jūsu līdzšinējo un turpmāko darbību ir pamats 9.Saeimas deputātes mandāta nolikšanai, un pēc 2.novembra - arī 10.Saeimas deputātes mandāta nolikšanai. Jūsu atrašanās "Vienotības" valdē un darbs pie valdības deklarācijas met ēnu uz partiju apvienību un topošās valdības darbu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas