Demakova: TP kļūdas dod ārkārtīgi pozitīvu efektu politikā

Rīga, 31.okt., LETA. Tautas partijas (TP) pieļautās kļūdas ir izraisījušas ārkārtīgi pozitīvu efektu Latvijas politikā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja kultūras ministre Helēna Demakova.

Runājot par 3.novembrī plānoto tautas sapulci, Demakova norādīja, ka, pateicoties TP kļūdām, tagad politikā vēlas iesaistīties arvien vairāk saprātīgu cilvēku. Tas stiprina partijas un ļauj cerēt, ka ar laiku palielināsies politiķa profesijas prestižs.

 

Kā uzsvēra politiķe, pēdējā laika notikumi ir signāls valdībai, Saeimai un pārējai sabiedrībai par samilzušām problēmām. Tai pašā laikā šīs problēmas jārisina varas institūcijām, nevis sapulcēs.

 

Pēc ministres teiktā, patlaban valdības prioritāte ir nākamā gada budžeta pieņemšana. Ar to varētu būt saistīts arī TP reitinga dramatiskais kritums.

 

Demakova pauda bažas, vai izdosies nākamā gada valsts budžetā saglabāt proficītu un pasargāt to no "saplosīšanas". TP uzstās uz budžetu ar 1% pārpalikumu.

 

Kā skaidroja kultūras ministre, ja radīsies problēmas ar nākamā gada budžeta pieņemšanu, lielākie cietēji būs tieši tie cilvēki, kuriem nauda visvairāk nepieciešama.

 

Atbildot, vai pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas atkāpsies Aigara Kalvīša (TP) valdība, Demakova uzsvēra, ka šis nav politiskās dienaskārtības jautājums.

 

Viņa arī aicināja neaizmirst par Kalvīša lielo ieguldījumu valsts attīstībā, "personīgi panākot" lielāku Eiropas Savienības finansējumu, robežlīguma virzību, kā arī pasaules hokeja čempionāta sarīkošanu Rīgā.

 

"Kalvīša kungs pats izlems par savu politisko formātu. (..) Viņš ir pietiekami spēcīgs, atbildīgs cilvēks. Zvaigžņu slimība viņam nepiemīt," sacīja Demakova.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas