Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti draud bloķēt budžeta virzību

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti draud bloķēt budžeta apstiprināšanu.

Parlamentārās komisijas sēdē uzaicinātā Labklājības ministrijas Pabalstu politikas nodaļas vadītāja Ināra Baranovska iepazīstināja parlamentāriešus ar krīzes laikā ieviestajām izmaiņām bezdarbnieka pabalsta aprēķināšanā. Ierēdne izstāstīja, kā, ieviešot izmaiņas darba stāža aprēķināšanā, tiks ietaupīti budžeta konsolidācijai nepieciešamie līdzekļi.

 

Saskaņā ar I. Baranovskas sniegto informāciju, mainot darba stāža aprēķināšanu tikai par dažām dienām, uz papīra tiek samazināts bez darba palikušā darba stāžs. Šādā veidā tiek samazināts arī izmaksājamā pabalsta apjoms.

 

Labklājības ministrija aprēķinājusi, ka līdz ar šīm izmaiņām valsts ietaupītu aptuveni 200 tūkstošus latu. Tomēr šāda krīzes laikam optimistiska prognoze parlamentāriešus neiepriecināja, jo Labklājības ministrija joprojām likumā par apdrošināšanu bezdarba gadījumā neesot izlabojusi kļūdas, kas rada situāciju, ka bezdarbnieks ar iepriekšējo darba stāžu vairāk par 20 gadiem pēdējos trīs mēnešus, kuros viņš saņem pabalstu, saņem mazāk naudas nekā bezdarbnieki ar mazāku darba stāžu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas