Deputāti eksaminē tiesībsarga kandidātus

Tiesībsarga kandidātiem Jurim Jansonam un Anitai Kovaļevskai vakar gluži kā studentiem nācās atbildēt uz visdažādākajiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātu jautājumiem.

Tautas kalpi ne tikai interesējās par kandidātu redzējumu Tiesībsarga biroja attīstībai, bet arī pārbaudīja viņu teorētiskās zināšanas cilvēktiesību jomā. Tā, piemēram, kandidātiem tika lūgts nosaukt galvenās cilvēka pamattiesības, paskaidrot, kādos gadījumos tās drīkst ierobežot, kā arī sniegt komentārus par lietu "Jasinskis pret Latviju".

 

J.Jansons skaidroja, ka galvenās cilvēka pamattiesības ir tiesības uz dzīvību un "citas, kas aprakstītas Satversmes 8. nodaļā" un tās varot ierobežot saskaņā ar likumu. Uz tādiem pašiem jautājumiem, tikai mazāk saspringtā gaisotnē bija jāatbild arī otrai tiesnesei - Anitai Kovaļevskai. Pēc iztaujāšanas neviena no frakcijām nelikās mainījusi savu viedokli par kandidātiem.

 

I.Circene pauda pārliecību, ka "Vienotības" izvirzītā Kovaļevska ir bijusi galvastiesu pārāka cilvēktiesību pārzināšanā. Savukārt B.Cilevičs abus kandidātus vērtēja kā ļoti spēcīgus, bet J. Jansons esot labāks administrators, tādēļ "SC" turpināšot viņu atbalstīt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas