Deputāts Lācis kategoriski pieprasa nomainīt ielas nosaukumu Madonā

Rīga, 13.nov., LETA. Ārpusfrakciju deputāts Visvaldis Lācis vērsies ar lūgumu pie Ministru prezidenta premjera Aigara Kalvīša (TP), lai Madonas mērs Andrejs Ceļapīters (TP) sasauc sēdi par Martas Riekstas ielas nosaukuma maiņu.

Deputāts aģentūrai LETA apstiprināja, - ja tuvākajās dienās jautājums par ielas nosaukuma maiņu netiks atrisināts, viņš Saeimai iesniegs pēc Polijas parauga izstrādātu likumprojektu, kas aizliegtu padomju laika pieminekļus un ielu nosaukumus.

 

Lācis uzsvēra, ka Rieksta ir piedalījusies latviešu iznīcināšanā un viņas vārdā nosauktā iela ir kā piemineklis komunistiskajai ideoloģijai.

 

Uz minētās ielas Madonā atrodas 21 māja, kuras iedzīvotāji lūguši nemainīt ielas nosaukumu, taču Lācis uzskata, ka viņi nevēlas liekus izdevumus, kā arī viņiem "trūkst pašcieņas".

 

Lācis norāda, ka Madonas domei ir jāpieņem lēmums mainīt ielas nosaukumu un tā varētu apmaksāt arī 700 latu par ielas nosaukuma plāksnīšu maiņu.

 

Lācis arī uzsvēra, - ja šis jautājums netiks atrisināts, viņš ar jauniešiem no organizācijas "Visu Latvijai!" pie Saeimas rīkos piketu un iesniegs minēto likumprojektu.

 

Madonas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters aģentūrai LETA sacīja, ka "Madonā patlaban jautājums par Martas Riekstas ielas nosaukuma nomaiņu nav aktualizēts. Ja Lācis atkal vērsīsies pašvaldībā ar vēstuli, tad viņam atbildēs".

 

Pašvaldībā patlaban noris ļoti intensīvs darbs pie dažādiem investīciju apgūšanas projektiem, tāpēc ielu nosaukumu maiņai lielu uzmanību pievērst nav iespējams. Madona nav vienīgā vieta, kur aktuāls jautājums par vēstures liecībām un to saglabāšanu - citās pilsētās ir saglabājušies atbrīvotāju pieminekļi un arī citur ielu nosaukumi liecina par neseno valsts vēsturi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas