Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dienesta auto jautājumu risina formāli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks uzskata, ka nodokļa noteikšana par dienesta auto izmantošanu ir formāls risinājums, kas neatrisina pretrunas likumos un arī to, cik daudz amatpersonas var izmantot dienesta auto.

Faktiski KNAB ieskatā, uzliekot nodokli dienesta auto izmantošanai, valdība tikai legalizējusi prettiesisku darbību. Neformāli tas tiek salīdzināts ar to, ka nākamais solis varētu būt, piemēram, nodokļa uzlikšana kukuļiem. Šis risinājums ir pagaidu variants, lai amatpersonas maksātu nodokli par dienesta auto izmantošanu.

 

Paredzams, ka līdz 1.maijam tiks sagatavoti grozījumi likumā par valsts un pašvaldību mantas izšķērdēšanu, kā arī sagatavota kārtība, kādā amatpersonas var izmantot valsts mantu, tajā skaitā telefonu, portatīvo datoru u.tml.


Paredzams, ka šī kārtība noteiks, kādi gadījumi ir dienesta vajadzības un kas, savukārt, ir ārpus ar
darbu saistīto izdevumu loka, par ko amatpersonām, ja tās izmanto valsts mantu, būtu arī attiecīgi
jāmaksā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas