Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dividenžu atlaide nākusi kā valsts atbalsts teātriem un skatītājiem

Ministru kabinets nolēmis, ka Jaunajam Rīgas teātrim, Dailes teātrim, Latvijas Leļļu teātrim Valmieras drāmas teātrim un Rīgas cirkam no savas 2009. gada peļņas valstij dividendes nebūsbjāmaksā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu "Kārtība, kādā tiek noteikta un ieskaitīta valsts
budžetā izmaksājamā peļņas daļa par valsts kapitāla izmantošanu" 4. punktu valsts
kapitālsabiedrībām minimālā dividendēs izmaksājamā peļņas daļa noteikta 80% apmērā no tīrās peļņas. Tomēr Ministru kabinets var noteikt atšķirīgu dividendēs izmaksājamo minimālo peļņas daļu, ja ir nepieciešams novērst draudus komercdarbības ilgtspējīgai attīstībai.

 

Tādējādi par 2009. gadu minētajiem teātriem valsts budžetā dividendēs nebūs jāmaksā nekas.

 

Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Bīviņa sacīja, ka valsts ņēmusi vērā to, ka 2009. gadā divas reizes tika samazināta dotācija teātriem, kas ļoti apgrūtināja radošo darbu. Tagad dividendēs neiemaksājamā summa paliks pašu teātru rīcībā. To var uzskatīt par pelnītu valsts atbalstu teātriem un līdz ar to arī skatītājiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas